2023 Otobüsle Güney Avrupa Turu (23 Haziran 2023-9 Temmuz 2023)

Otobüsle Avrupa turu, Güney Avrupa Turu

Bu müthiş tur sadece

1390 €

Fiyata Dahil Olanlar

·         Lüks otobüs ile ulaşım

·         Yurtiçi ulaşımında ikramlar

·         9 Gece konaklama (1 gecesi Gemide Kamaralar 4 Kişilik)

·         Otellerde konaklama sonrası açık büfe kahvaltı (Gemi konaklama hariç)

·         Şehir turları

·         Şehir vergileri + otoban vergileri 

·         Konaklama vergileri

·         Zorunlu Seyahat - Sağlık Sigortası - Mesleki Sorumluluk Sigortası 

·         Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

·         Öğle ve akşam yemekleri

·         Konaklama harici kahvaltılar (8 gün)

·         Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)

·         Müze ve ören giriş siteleri

·         Kişisel harcamalar

·         Pasaport ve Schengen vize ücreti (190 Euro)

·         Venedik Vaporetti ücreti (15 Euro)

Tur Özellikleri

Haydi Avrupa'ya kalitesi ile Avrupa turu...

-          Turlarımızda hem rehber hem koordinatörler hizmet verirler

-          Haydi Avrupa’ya baskılı hediye seti

-          Turlarımızda 2 gece üst üste gece yolculuğu yapılmaz

-          Sürpriz ücret bulunmaz

-          Oteller mümkün olduğunca şehir merkezinden seçilirler

-          Katılımcılar yurt içi mavi yolculuk ve kamp turlarına indirimli katılırlar.

-          Ödeme kolaylıkları

Otobüsle GÜNEY AVRUPA TURU Detaylı İSPANYA – İTALYA turu (17 Gün / 9 ülke ve 25 şehir) SON 13 KOLTUK

Otobüsle
GÜNEY AVRUPA TURU

Detaylı İSPANYA – İTALYA turu

İTALYA – İSPANYA - PORTEKİZ - FRANSA – MONACO – VATİKAN –YUNANİSTAN - SLOVENYA - SIRBİSTAN

Roma, Floransa, Venedik, Napoli, Bologna, Parma - Milano, Pisa, Cenova, Bari, Cinque Terre –Santa Margherita - Portofino  (İTALYA)

Barcelona, Valensiya, Granada, Madrid (İSPANYA) -  Lizbon (PORTEKİZ)

Monte Carlo (MONACO) – Nice - Cannes (FRANSA)

Selanik, Yanya, İgoumenitsa (YUNANİSTAN)

Vatikan – VATİKAN /  Ljubliana  (SLOVENYA)

Belgrad (SIRBİSTAN)

17 gün – 9 Ülke - 25 Şehir

23 Haziran - 9 Temmuz 2023

1390 Euro

SON 13 KOLTUK

Turumuzda göreceğimiz bazı ünlü noktalar:

·         Adriyatik deniz yolculuğu

·         Pompei Antik Kenti (Extra)

·         Portofino

·         Pisa Kulesi

·         Venedik

·         EL Hamra Sarayı

·         Roma Şaheserleri

·         Monte Carlo Casino

·         Floransa açık hava müzesi

·         Atatürk’ün Evi

·         Lizbon Tramvayları

·         Milano Dom Katedrali

·         Sagrada Familia Katedrali

·         Barcelona Camp Nou

·         Madrid Santiago Bernabeu

·         5 ünlü Avrupa Plajında denize girme şansı

·         Dünyaca ünlü saraylar - katedraller - meydanlar

 

Konaklama yapılacak şehirler:

Adriyatik Gemi – Milano - Barcelona - Lizbon – Madrid - Nice - Roma – Venedik - Belgrad

 

DETAYLI GÜNEY AVRUPA TURU PROGRAMI

Güney Avrupa Turu programımız 23 Haziran 2023'de Ankara ve İstanbul’dan hareketle başlıyor. . Ankara’dan 17:00 Hareket, İstanbul Gece 23:00 hareket edecek şekilde gece yarısı İpsala Sınır kapısından giriş. 

1.      GÜN

24 Haziran 2023 YUNANİSTAN Selanik, Yanya - Igoumenitsa

Sınırı geçtikten sonra yaklaşık 4 saatlik yolculuktan Selanik’e varış. Selanik panoramik şehir turu, Aristoteles Bulvarı, Kordon ve Beyaz kule. Atatürk’ün evini ziyaret ve arkasından Igoumenitsa’ya hareket. 4 saat yolculuktan sonra önce Yanya… Yanya şehrinde iki saatlik serbest zaman. Arkasından Igoumenitsa’ya geçiyoruz. Gece yarısı başlayacak İtalya yolculuğumuz öncesinde Igoumenitsa şehir turu. Feribot’ta kamaralara yerleşme ve arkasından Bari’ya yolculuk. (Kamaralarda konaklama 4 Kişiliktir) 

2.      GÜN

25 Haziran 2023 İTALYA - Bari  -  Napoli

Sabah saatlerinde İtalya’nın kıyı şehri Bari’ye varış. Bari’de 2 Saatlik kahvaltı molası ve Napoli’ye hareket. Öğle saatinde Napoli’de oluyoruz.  İtalya’nın en büyük ve meşhur şehirlerinden biri olan Napoli’de grup gezimizden sonra isteyenler Pompei Antik Kentini extra bir hizmet olarak ziyaret edebilirler.  Akdeniz kültürünü ve İtalyan havasını sonuna kadar soluyabileceğiniz bir şehir olarak Napoli; Güney İtalya’nın en önemli ve en büyük şehirlerinden birisi. Çok sayıda İtalyan ünlü çıkaran Napoli yanı başındaki Vezüv Yanardağı ve tarihsel açıdan efsaneleri ve hikayeleri ile meşhur. Centro Storico eski şehir merkezi ve Spaccanapoli Merkezi caddesi; Yaklaşık 1 km uzunluğundaki sokakta bulabileceğiniz bir çok ufak ve enteresan dükkanları ile başlıca gezilecek yerleri arasında.

Gece 23:00’da Roma’da olacak şekilde Napoli gezimizin arkasından Roma’ya doğru hareket. Roma'ya varış ve otele yerleşme

3.      GÜN
26 Haziran 2023 İTALYA –  Roma

Roma’da bulunan otelimizdeki kahvaltımızdan sonra 09:00 Vatikan’a hareket. 11:00’a kadar Vatikan gezisi. St. Peter Bazilikası – Müzesi ziyareti. 11:00 – 14:00 arası Roma Turu; Roma İmparatorluğu ve İtalya’ya Başkentlik Yapan Roma göz kamaştıran zengin turistik yapısıyla gezenleri büyüler. Roma’da yürürken kendinizi bir tarihin içinde yürüyor gibi hissedeceksiniz. Roma’nın en belli başlı konumlarını rehber eşliğinde anlatımla geziyoruz. Palatino Tepesi, Collesium, Vittorio Emanuele II Abidesi, Aşıklar Çeşmesi, Pantheon, İspanyol Merdivenleri, Novona Meydanı gezilecek yerler arasında. Arkasından serbest zaman. 23:59 Roma’dan Pisa’ya hareket. 

4.      GÜN
27 Haziran 2023 İTALYA Pisa – Floransa – Milano

Sabahın erlen saatlerinde Pisa’ya varış. Sabah sakinliğinde çekeceğiniz fotoğraf karelerinin içine kimseyi almadan rahatlıkla fotoğraflarınızı çektirebilirsiniz. Pisa kulesini düzeltmek isteyenlerin fotoğraf çalışması ardından Pisa’dan Floransa’ya hareket. 2 saatlik yolculuk sonrası 1 saat grupla ve 3 saat serbest zaman eşliğinde 4 saatlik Floransa gezisi. Rönesans’ın doğduğu yer olarak kabule dilen Floransa adeta açık hava müzesi. Signoria meydanı, Vecciho Köprüsü, Floransa Katedrali, (Duomo ya da Santa Maria del Fiore) eski Floransa sokaklarının gezilmesinin ardından Milano’ya hareket.

Akşam 20:00 sularında Milano’ya varış. Güzel şekilde Işıklandırılmış ve daha canlı halini akşamları gözlemlediğimiz Milano’da Duomo di Milano; Da Vinci’nin de katkılarının bulunduğu Avrupa’nın en meşhur ve en büyük katedrallerinden biri. Meydanda fotoğraf çektirebilirsiniz. Galleria Vittorio Emanuele II Galerisi hem tarihi hem sanatsal mimarisiyle ve ünlü markaların içinde bulunduğu bir zamanların modanın nabzının attığı yer. Da Vinci ve Öğrencileri heykeli önünden geçerek çarşısını geziyoruz. Sforzesco Şatosu ve canlı Milano caddeleri görülecek yerler arasında. Milano'da konaklama

5.      Gün
28 Haziran 2023 İTALYA Genova - Santa Margherita - Portofino

Sabah saatlerinde Milano’dan ayrılma 2.5 saat uzaklıktaki Öğleye doğru Cinque Terre’ye (Santa Margherita) varış . Balıkçı ve tatil kasabası Cinque Terre – (Santa Margherita).. Bolca güzel fotoğraf çektirebileceğiniz bu güzel sahil beldesinde isterseniz denize de girebilirsiniz. Bugün İtalyan Rivierası’nın merkezi konumunda olan bu yer sanatçıların, yazarların, ultra zenginlerin de müdavimi olduğu bir yer. Sarı, turuncu, yavruağzı, pembe, kızıl pastel boyalı yeşil ahşap panjurlu evleri, her taraftan fışkıran yemyeşil selvi, palmiye, muz, çam ve dut ağaçları ve duvarlardan akan yaseminleri, rengarenk sardunya ve begonvilleri ile şiir gibi bu yerden akşam saatlerinde ayrılacağız. Ve Genova’yı gezeceğiz. (Portofino - Santa Margherita yolu otobüs ulaşımına uygun olmadığı için İsteyenler yarım saat uzaklıktaki Portofino’ya tekne veya trenle ulaşım sağlayacağız)

Santa Margherita programı ardından 1 saat uzaklıkta Genova’ya varış. Genova şehir merkezinde grupla birlikte geziyoruz. Ferrari Meydanı, Via XXV. April ve Via XX Settembre görülecek yerler arasında. Şehir turumuzu tamamladıktan sonra limana geçiyoruz. Geneva’nın caddelerinde yürürken İtalyan mimarisinin tam olarak güzel örneklerini göreceğimiz saraylar, katedraller, meydanlar ve binalarına da şahit olacağız. Bu meşhur caddelerin çoğu limana açılır. Dünyanın en önemli limanlarından biri olan Geneva Limanını da görmüş oluyoruz. 

6.      Gün
29 Haziran 2023 İSPANYA - Barcelona

Yaklaşık 10 saatlik bir yolculuk sonrası sabah saatlerinde Barselona’ya varış. Güney Avrupa Turu programımız İspanya ile devam edecek. Öğleye kadar grupla birlikte gezi. Öğlen otele yerleşme ve serbest zaman.

(Otobüsümüz geçmişe dönük yasal haftalık 1 günlük dinlenme sürecini Barcelona’da tamamlayacaktır).

Gaudi’nin meşhur ve bitmeyen kilise olarak tanımlanan Sagra da Familia Kilisesi, yine Gaudi’nin evleri, La Rambla Caddesi, Katolonya Meydanı ve Kristof Colomb meydanı, Gotik Mahalle grupla gezilecek yerler arasında. Dileyenler serbest zamanda toplu ulaşım deneyimiyle Camp Nou Stadı, Park Guell, Barceloneta Plajını gezebilirler. Dileyenler grupla birlikte otele dönebilir, dileyenler ise akşam Flamenko dansı izleyebilir, barlarda zaman geçirebilir. Konaklama Barcelona'daki otelimizde. 

7.      Gün
30 Haziran 2023 İSPANYA - Valencia

Yasal süremizi tamamladıktan ve otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Valencia’ya hareket. 5 saatlik deniz kenarında yapacağımız bir yolculuk sonrası Valencia’ya varış. İspanya’nın en güzel şehirlerinin başında kabul edilen Akdeniz kentini geziyoruz. Geceye kadar burdayız. De Lajuntament Meydanı şehrin merkez noktası ve ünlü ve güzel mimariye sahip binalarıyla tanınır. Valencia Katedrali, 14 yy’da yapılmış Serranos Kuleleri, Sanat ve Bilim Şehir Kompleksi gezilecek yerler arasında. Akşam 23:00’da Valencia’dan Granada’ya hareket. 

8.      GÜN
1 Temmuz 2023 İSPANYA - Granada - Lizbon

Sabahın erken saatlerinde Granada’ya varış. İslam Medeniyetinin sembolik şehirlerinden bir olan Granda’yı öğleye kadar geziyoruz. Dillere destan El Hamra Sarayı başlıca gezilecek yerler arasında. Endülüs‘ün zirve döneminde inşa edilen bu saray hem bir kale hem de büyüleyici bahçelerden oluşan bir kompleks. Granada Katedrali, Albaicin (Albayzin), Sacromonte, Corra Del Carbon, Cartuja Manastırı görülecek yerler arasında sayılabilir.

Öğleden sonra Saat: 15’te yola çıkarak molalarla birlikte sürecek 8 saatlik bir yolculuk sonrası Portekiz’in Başkenti Lizbon’a varıyoruz. Yol boyunca güzel manzaralar eşliğinde. Lizbon'a varış ve otele yerleşme. 

9.      GÜN
2 Temmuz 2023 PORTEKİZ - Lizbon

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Lizbon’u gezmeye başlıyoruz. Rossio Meydanı (Praça de Rossio) San Jorge Kalesi, 28 Nolu Tramvay ve Alfama, Roma Amfitiyatro Müzesi, Lizbon Katedrali, Jeronimos Manastırı, Santa Maria Kilisesi, Lizbon Ulusal Arkeoloji Müzesi, Keşifler Anıtı, Belem Kulesi, Belem Kültür Merkezi, Deniz Müzesi başlıca gezilecek yerler ve görülecek mekanlar arasında. Lizbon tarih, sanat, kültür açısından oldukça zengin bir yapıya sahip. Aynı zamanda gezilecek görülecek yerleri de oldukça dağınık ve farklı yerlerdedir. Lizbon’a gelmeden önce liste oluşturmanızda ve sırasıyla birbirlerine yakın yerleri gezmekte fayda olacaktır. Gece yarısına kadar Lizbon’u gezebilirsiniz. Gece Yarısı 23:30’da Madrid’e hareket. 

10.  GÜN
3 Temmuz 2023 İSPANYA - Madrid

Sabahın erken saatlerinde İspanya’nın başkenti Madrid’e varış. Öğleden sonra otele yerleşinceye kadar şehrin panoramik turu, Santiago Bernabeu Stadı, Arena, Sol Meydanı, Estatua del oso y el madrono (Çilek yiyen ayı heykeli), Plaza Mayor, Catedral de la Almudena, Kraliyet Sarayı, Plaza de Oriente ve Tiyatro Binası, Templo de Debod gezilip görülecek başlıca yerler. Grupla panoramik şehir gezimizden sonra otele yerleşme ve serbest zaman. (Yasal ikinci 24 saat otobüs dinlendirilmesi) - Gece Madrid'e varış ve otele yerleşme.

11.  GÜN
4 Temmuz 2023 İSPANYA - Madrid

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Madrid’de serbest zaman. Madrid’de gezemediğiniz yerleri ve müzeleri ziyaret edebilirisiniz. İsteğe bağlı extra program olarak İspanya’nın en tarihi ve en şirin yerleşim yerlerinden biri olan Toledo gezisi. Saat 16:00’de İspanya’dan çıkış ve Fransa’nın Cannes şehrine hareket. 

12.  Gün
5 Temmuz 2023 İSPANYA FRANSA Cannes - Nice / MONACO - Monte Carlo

Sabah saatlerinde Cannes’a varış. Avrupa’nın en meşhur plajlarından birine sahip ve ayrıca gözde tatil beldelerinden biri olan Cannes aynı zamanda dünyaca ünlü film festivaline de ev sahipliği yapıyor. Cannes sahillerinde kahvaltı yapma imkânı. Cannes’da denize girmek için serbest zaman. 12:00’da Cannes’dan ayrılma 13:00 Nice’e varış.  Yine dünyanın en güzel plajlarından birine sahip Nice; aynı zamanda tarihi bir şehir. Meydanları, kafeleri, caddeleri görülmeye değer. Meşhur İngiliz Kaldırımı sahilinde zaman geçirebilirsiniz. Kısa süreli grup gezisinden sonra Nice’teki otelimize yerleşme ve serbest zaman.

Akşam 20:00 – 23:59 arası Monaco – Monte Carlo turu.  Dünyanın en eski ve en ünlü Casinolarından Monte Carlo Casino fotoğraf çekimi. Monte Carlo yat limanı gezilebilecek yerler arasında. Tekrar Nice’teki otelimize dönüş. Nice otele varış ve konaklama. 

13.  Gün
6 Temmuz 2023 İTALYA Parma – Bologna

Sabah erken saatlerde Nice’ten ayrılma ve 5.5 saatlik uzaklıktaki Parma şehrine geçiyoruz. Futbol Takımıyla ve Stendhal’ın Parma Manastırı kitabıyla ün kazanmış şehir, ortaçağdan bozulmadan kalmış güzel şehirlerden biri. Parma Katedrali (Cattedrale di Parma), Garibaldi Meydanı, Pilotta Sarayı (Palazzo della Pilotta), sarayın içindeki tamamı ahşap tiyatro binası Teatro Farnese, Şehrin Opera Binası Teatro Regio, National Gallery, Basilica di Santa Maria della Steccata görülmesi gereken önemli  yapılar. Parma’da geçireceğimiz yaklaşık 4 saatlik süreçte öğle yemeği yiyebilir ve bu mekanları ziyaret edebilirsiniz.  Parma’dan ayrılıp 1.5 saat uzaklıktaki Bologna’ya geçiyoruz.

Bologna Gezimiz başlıyor. İtalya’nın kendine has mimari yapılarıyla turistleri kendine hayran bırakan şehirlerinin başında Bologna gelir. Türkçe ’de Bolonya diye telaffuz haliyle Bologna dünyanın ilk gökdelenli şehridir. Bugun sadece eğik şekliyle 3 kulesi kalmış şehri çok seveceksiniz. Genç nüfusun fazla olduğu ve mistik bir havaya sahip Bologna’da yaklaşık 4 saat zaman geçireceğiz. Bologna’dan çıkıp yaklaşık 1.5 saatlik uzaklıktaki Venedik’e geçiyoruz. Venedik'te konaklama. 

14.  Gün
7 Temmuz 2023 İTALYA - Venedik  / SLOVENYA - Ljubliana

Sabah erken saatlerinde Vaporetti ile Venedik merkeze varış. Venedik gezisi – Dükler Sarayı, Rialto Köprüsü,  St. Marco Meydanı ve Bazilikası – Venedik sokakları… 11:00 Venedik’ten ayrılış ve 15:00’da Slovenya’nın Başkenti Lübyana’ya varış. Dünyanın en sakin, en yeşil şehirlerinden biri olan Lübyana’da dilerseniz öğle yemeğini yiyebilirsiniz. İsteğe bağlı extra program olarak dileyenler için Bled Gölü gezisi. 17:00 Lübyana’dan ayrılış. Hırvatistan topraklarından transit geçiş. 

15.  Gün
8 Temmuz 2023 SIRBİSTAN Belgrad

Sabah saatlerinde Belgrad’a varış, Belgrad Kalesi; Roma döneminde yapılan ve defalarca yapılıp yıkılan güzel manzaraya sahip Osmanlı’nın çok uzun yıllar kullandığı kale; Skadarlija (Belgrad’ın Bohem Mahallesi), Knez Mihailova Caddesi; Belgrad’ın en önemli ve en hareketli caddesi; temel gezilecek yerler arasında. Öğleden sonra Belgrad'taki varış ve otele yerleşme.

16.  gün
9 Temmuz 2023 BULGARİSTAN

Sabah saatlerinde Türkiye’ye hareket. 9 Temmuz akşamı (kapı yoğunluğuna bağlı olarak) İstanbul’a varış. 9 Temmuz’u 10 Temmuz' a bağlayan gece saatlerinde (muhtemel sabaha karşı) Ankara'ya varış. (Program Türkiye’den İpsala’ya kadar ve Kapıkulede’den otobüsten indiğimiz zamana kadar olan sürelerle opsiyonlu Kapılarda bekleme süreleri hesaplanarak 18 gün olarak belirlenmiştir.  Gün sayısı 1. gün Yunanistan ile başlatılmış olup 17. Gün sonu Türkiye'ye giriş ve otobüsten iniş olarak tamamlanmıştır)

Anahtar Kelimeler:

Otobüsle Avrupa turu, Güney Avrupa Turu, İspanya turu, İtalya Turu, Kuzey Akdeniz Turu, Adriyatik gemi turu, ekonomik Avrupa turları, Avrupa turu, Avrupa Turu tavsiye, Büyük Avrupa turu

Ana sayfamızı ziyaret etmek için Otobüsle Avrupa Turları

Kamp Turlarımız hakkında bilgi almak için: Kamp Turları ve Mavi Yolculuk

Otobüsle Avrupa turları Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

İlkelerimiz doğrultusunda sürpriz tur ücreti alınmaz.

Otobüslerimiz uzun yolculuklara uygun konfora sahip ve aynı zamanda yeni model otobüsler olarak belirlenir

Tüm katılımcılar ailemizin birer üyesi ve parçası olarak kabul edilir.

Otobüsle Avrupa Turlarımıza katılan herkes tur paketlerimizden istediği tura bir sonraki sene indirimli katılır.

Profesyonel ve Türkçe Rehberlik hizmeti.

İki gece üst üste gece yolculuğu yapılmaz.

Otellerimiz şehir merkezlerine mümkün olan en yakın yerden ayarlanır.

7 Gün 24 Saat Telefon mail Watsapp yoluyla danışmanlık hizmeti sunulur

Otobüsle Avrupa turlarımıza katılmak isteyenler;
1. Adım: Telefon ya da web sitemizde yer alan form ile birlikte ilk başvuruyu yaparlar.

2. Adım: Sözleşme ve kayıt formumuzu internet üzerinde doldurarak tarafımıza gönderilmesini sağlarlar.

3. Adım: Tarafımızca kontrol edilen formdaki bilgiler katılımcı ile uzmanımız tarafından birlikte kontrol edilerek son hale getirilirler. Formun onaylanması ile eş zamanlı olarak katılımcılar kesin kayıt işleminin tamamlanması için ön ödemeyi yaparak dekontu da formla birlikte tarafımıza gönderirler.

4. Adım: Kesin kayıt işlemi tamamlanmıştır. Daha sonra vize işlemlerinin başlaması için gerekli olan ilk evraklar tarafımıza dijital yolla gönderilir.

Vize başvuru işlemlerinde Haydi Avrupa'ya profesyonel ekibi destek sunmaktadır.

Vize işlemleriniz takip edilmekte olup, pasaport işlemleriniz nüfus müdürlüklerinden halledilecektir.

Yeşil Pasaportlular için vize istenmemektedir.

Daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.haydiavrupaya.com/bilgi/13/vize-islemleri  sayfamızı ziyaret ediniz.

SADECE 190 EURO İLE KESİN KAYIT İLE YERİNİZİ GARANTİ EDİN

Dileyen katılımcılar toplam ücreti; TL olarak ilk kayıt tarihinden turun gerçekleştirileceği aya kadar eşit taksitlere bölerek ödeyebilirler.
Dileyen katılımcılarsa peşin ödeme indiriminden yararlanarak indirimli ve peşin ödeme yapabilirler.
Ödemeler elden ya da bankamızın hesabına şirketimizin kurumsal iban numarasına ücreti EFT / HAVALE yoluyla yatırabilirler.
Dileyenlerse vade farkı ödeyerek kredi kartına taksitle ödeme yapabilirler.