orta avrupa turu kapsamında otobüsle gezeceğimiz Budapeşte

ORTA AVRUPA GÜZELİ BUDAPEŞTE

Her fırsatta harika bir şey keşfedeceğiniz Budapeşte. Irmaklarıyla, yeşil dğasıyla ve zerafet dolu binaları ve köprüleriyle. Budapeşte’de sadece doğal güzellik yoktur ve Budapeşte’yi bu hale getiren Macar insanının dokunuşlarıdır.

Mimari olarak, şehir herkesi hayran bırakacak barok, neoklasik, 19'uncu yüzyılın sonlarında başkentin altın çağında, bugün gördüğünüz şeylerin çoğu inşa edildi. Geçmişte bugünden farklı bir ülkenin var olduğu muhakkak.

Budapeşte'de 8 köprü var. Bir gün şehri ziyaret ettiğinizde bu köprüleri mutlaka göreceksiniz. Tuna nehri, şehri kuzeyden güneye doğru uzanan iki bölüme ayırır. Bunlara Buda (batı) ve Pest (doğu) tarafı denir. Bu iki parçayı birbirine bağlayan kentin köprüleri ve nehrin üzerindeki adalar, şehre ayrı bir güzellik katıyor

İkinci Dünya Savaşı ve 1956 Ayaklanması binalarındaki mermi delikleri ve şarapnel parçalarını görmek mümkün. Tarihe tanıklık edebilirsiniz Budapeşte sokaklarında.

Otobüsle Avrupa Turlarımızda kesinlikle gezeceğimiz ve konaklayacağımız şehirlerden biri de Budapeşte’dir. Tüm Avrupa Turlarında ve Orta Avrupa turlarımıznda yolumuza çıkacak olan ve pek çok sanatçıyı bünyesinde toplayan, her tarafında sanat eseri ve anıtlar görmeniz mümkün olan Budapeşte’yi gezilecek yerler arasına not alın. 


Anahtar Kelimeler:

otobüsle Avrupa turu, büyük avrupa turu, baştan başa avrupa turu, 15 günlük avrupa turu, tüm avrupa turu, Macaristan Budapeşte turu, 2019 otobüsle avrupa turu, Avrupa turu 2019, Orta Avrupa turu, otobüsle orta Avrupa turu

Makaleyi paylaş