Elif Bozkurt

Elif Bozkurt
İzmir

Öncelikle bu tuta tek başıma geldiğimi söylemem gerek. Bir sürü endişelerle katıldığım bu turda böyle güzel insanlar tanıyıp böyle
iyi arkadaşlıklar kurup, kendimi büyük bir ailenin parçası gibi hissettim.

Yeri geldi kilometrelerce yürüdük, yeri geldi otobüste her şekle girip uyuduk. Acısı ve tatlısıyla çok güzel bir tatildi. Hayatım boyunca unutamayacağım anılar biriktirdim. Birbirini tanımayan 50 farklı insan birbirinin her halini 7/24 birlikte vakit geçirerek görmüş tanımış oldu.

Samimiyet dolu ve çantalarla dolu otobüsümüz evimiz oldu. Her koşulda her zaman yanımızda olan tur sorumlumuz Kemal Bey'e, asla enerjisini kaybetmeyen rehberimiz Erhan Bey'e çantalarımızı koyup çıkarmamıza yardımcı olan bizlerden sıcak su servisini esirgemeyen kaptanlarımıza çok teşekkür ediyorum.

Her şey çok güzeldi, sizleri ve bu güzel tatili unutmayacağım. Haydi Avrupa'ya (kalp kalp kalp :)

Didar Akkeser

Didar Akkeser
Mersin

Kemal abi varsa o turda hayatınızın en güzel 17 gününü geçireceğiniz garanti. Birbirinden güzel yerleri görmenin yani sıra nerede ne yenir, fotoğraf hangi noktada en iyi çekilir gibi ayrıntıların bile tek tek söylendiği bir tur düşünün.

Her gün başka bir ülkenin en güzel şehirlerinde uyanacağınız gerçekleri hayal kadar güzel yaşayacağınız 17 koca gün.

Otelleri, otobüs yolculuğuyla her şey sizin için düşünülmüş programlanmış. Gündüzüyle gecesiyle Avrupa'nın başkentlerini gezmek istiyorsanız o zaman size 2 kelime ; Haydi Avrupa'ya.

instagram.com/akkeserdidar

Alp - Dila ATILGAN

Alp - Dila ATILGAN
İZMİR

İnanılmaz keyifli, her an ne ile karşılaşacağımızı bilmeden yaşamak çok güzeldi... Daha önce hiç görmediğimiz insanlarla aile gibi olduk. Birlikte yedik, birlikte içtik, gezdik, tozduk. Bazen kaybolduk, uyuduk, uyandık, yemeğimizi suyumuzu paylaştık. İlk defa çıkanlar için hızlı ve güzel bir tecrübe. Kardeşimle geldim ve 18'ine Monaco - Monte Carlo'da girdi, hep beraber kutladık ve unutulmaz bir anı oldu bizim için. Kemal Bey'e tüm emekleri için teşekkür ediyoruz. - Tekrar görüşmek üzere ;)

Merve - Hüseyin TOMRUK

Merve - Hüseyin TOMRUK
ANKARA

Otobüsle Avrupa turu...

Bi daha mı?

Önerir misin ?

- KESİNLİKLE EVET

- KESİNLİKLE ÖNERİRİM

Uzun uzun anlatmaya gerek yok... Fotoğraflar anlatıyor... :)

Gülcihan Öztürk

Gülcihan Öztürk
İstanbul

Otobüsle iller arası bile yolculuk yapmayı sevmeyen biri olarak Avrupa'yı baştan başa gezmek benim için çılgınlıktı. Arkadaşlarımın ısrarlı ricaları üzerine :) yola çıktım. Her ne kadar uzun bir yolculuk olsa da gerek otobüs içinde gerekse ülkeler arasında yapılan bu geziler çok tatlı ve anlamlı oldu benim için. Unutmayacağım bu gezi için ayrıca verilen her türlü emek için Haydi Avrupa'ya ekibine teşekkür ediyorum...

Cansu BİNGÖL

Cansu BİNGÖL
İstanbul

Otobüsle Avrupa Turu uzun zamandır hayalimdi. Sonunda en çok görmek istediğim ülkeleri görebileceğim için mutluyum. Uzun süre araştırıp sonunda Haydi Avrupa'ya turuna rastladım. Ve bu ekiple tura çıktığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Çok güzel insanlar tanıyıp harika arkadaşlıklar edindim. Bu kadar çok ülkeyi bu kadar kısa sürede gezip görebilmek çok farklı ve güzel bir deneyim oldu.

Bu aynı zamanda en uzun otobüs yolculuğum oldu. Sonuç olarak hiç unutamayacağım yorgunluğuyla, her şeyiyle yaşadığım deneyimleri yıllarca anlatacağım muhteşem bir tecrübe oldu benim için. Tüm emeklerinden dolayı umutlarımızı boşa çıkarmamak adına elinden gelen her şeyi yapıp, bizi bu yola çıkaran Kemal abimize çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsın Kemal Abi...

Gezi ile ilgili yorumlarım, gezdiğim gördüğüm yerler ve daha fazlası @kitapobezi instagram sayfamda.

Ayça Eren - Galip Çalayır

Ayça Eren - Galip Çalayır
İstanbul

Avrupa'yı baştan başa gezme hayalimiz hep vardı. Ama tek başımıza mı yoksa bir grup eşliğinde otobüsle mi diye düşünürken karşımıza Haydi Avrupa'ya çıktı. Başta fiyatın diğer turlara göre çok uygun olması tereddüde neden olsa da konuşunca endişelerimizin yersiz olduğuna hükmettik ve yola çıktık. Yeri geldi uzun yollar geçtik, yeri geldi otobüste uyuduk, ama harika deneyimlere sahip olduk.
Her gün başka bir şehirde uyanmanın bir çok yeri ilk defa görmenin keyfi ve heyecanı paha biçilmez. Seyehat etmek her zaman güzeldir ama bunu bu güzel insanlarla yapmak bizim için büyük bir şanstı. Yolumuz bugün bittiğinde geriye bir çok güzel anı harika dostluklar kalacak. Biz bir aile olduk, otobüs de evimiz...:)

Hayat Satlık

Hayat Satlık
İZMİR

Hayatıımda en büyük ve en güzel deneyimim bu tur oldu. İyi ki bu tura katılmışım. Kemal Bey'e güvenmekle çok doğru bir karar verdiğimi tur bittikten sonra daha iyi anladım. Her şey çok güzeldi. Çok mutluyum böyle bir tura katıldığım için. Harika insanlar tanıdım. Bir daha fırsatım olsa hiç düşünmeden yine bu geziye katılırım. Haydi Avrupa'ya!

Burçin Kumral

Burçin Kumral
ADANA

Tam gitmeye karar verdiğimde mart ayı başlarıydı. Kendi kendime yer araştırırken arkadaşım Burçin'in ben de gelmek istiyorum demesiyle olayım daha güzel bir hal aldı. İkimiz de farklı ülkeler - farklı şehirler görme hayalleri vardı. Bu bizi heyecanlandırıyordu. Gidilecek şehirler arasında Brugge'un da olması beni çok çok mutlu etmişti. (Bu turu seçme nedenim) Kemal Bey tura çıkmadan ve tur sırasında desteğini hiç bir şekilde esirgemedi. 17 gün gibi uzun bir süreçte bu turu gerçekleştirmek ve bu heyecanları yaşamak harika bir duygu. İyi ki Haydi Avrupaya'yı tanıdık ve iyi ki bu tura çıktık.

Serkan MALKOÇ

Serkan MALKOÇ
KOCAELİ

Hiç olmadığı kadar hayalinize yakınsınız.

Hepimizin adını defalarca duyduğumuz, hep gitmek istediğimiz, keşfetmenin tadını çıkartmak istediğimiz, orada bir fotoğrafımız olmalı dediğiniz yerler vardır. 2018 Haziranında Haydi Avrupa’ya ile oralara gitmiş birisi olarak belirtiyorum ki gitmek istediğiniz yerlere bu turla çok yakınsınız. Haydi Avrupa’ya sizin hayallerinizi gerçekleştirmeyi amaç edinmiş bir tur. Türkiye'nin en uygun fiyatına -inanması bile zordu- 749 Euro’ya paha biçilemeyecek kalitesiyle bize bu imkanı sundu Haydi Avrupa’ya. Arkadaşlarınızla, aileniz ile sevdiklerinizle belki de tek başına… Nasıl dilerseniz bu turda hiç fark etmiyor. İlk defa gördüğünüz insanlar ile oluşan dostluk eşliğinde başlayan bir yolculuk; otobüs ile Avrupa'nın en güzel ülkelerini görmenin keyfine varmak, belki de anlatılmaz yaşanır sözü tam da bu tur için ifade edilmiş.

Hepimizin olduğu gibi benimde aklıma onlarca soru geldi. Başta insanın aklına gelen otobüs ile nasıl olacak, nasıl uyuyacağım soruları.. Turumuzu yaptığımız otobüsün Avrupa standartlarına göre hazırlanmış olması işimizi kolaylaştırdı. Sonra diğer sorular en başında cep telefonu, tablet, fotoğraf makinesi gibi teknolojik ekipmanların şarj sorunu her koltukta bulunan prizlerle çözüldü. Peki, hiç tanımadığım insanlar ile nasıl yolculuk yapacağım diye de kaygı duyarsanız; Haydi Avrupa’ya otobüsüne bindiğiniz anda fark ediyorsunuz ki, tur şirketi işini layığı ile yapmış ilk defa gördüğünüz bu insanlar ile birkaç saat sonra çok koyu bir muhabbetin parçası olmuşsunuz.

Her sabah güneşin doğuşunu başka bir ülkede karşılamanın düşüncesi ile başladığımız yolculuğumuz Yunanistan’dan Avrupa'nın bir ucuna kadar devam etti. Makedonya’dan İspanya’ya, İtalya’dan Hollanda’ya, Belçika’dan Macaristan'a, Slovenya’dan Andorra’ya her saat yeni yerler yeni insanlar yeni heyecanlar….

Haydi Avrupa’ya ekibinde bitmek bilmeyen bir enerji vardı. Kaptanların güler yüzü ve her talebimize olumlu yaklaşımları, Otobüste kazandığımız yeni arkadaşlıklar, her gün yeni bir ülke ile tanışmak, dünyanın sadece yaşadığımız yerden ibaret olmadığının farkındalığı bu turda en çok hatırlayacağım konular oldu. Bence bu Haydi Avrupa'ya turunda sizi üzecek tek şey vedalaşmalar ve keşke bitmeseydi deyişiniz olacak