BRUGGE


ORTAÇAĞ'DAN KALMA EN ORJİNAL KENT BRUGGE

Brugge Tarihi:

Tarihsel şehirlere merakı olan, aynı zamanda doğal güzelliklerle iç içe geçmiş şehirleri sevenler için; Venedik tarzı kanallara sahip Brugge tam da böyle bir şehir. Zaten Brugge kanallar anlamına gelir. Kanallar üzerine kurulu bu kentte yapılan binalar abartı olmaksızın 12. Yüzyıla kadar iner. 

Şehir 15. yüzyıldan sonra güç yitirse de 20. yüzyılda turizmle yeniden doğuyor. 

Belçika'nın Atlas Okyanusu'na kıyı Brugge kenti; UNESCO Dünya miras listesinde yer alır. Kent;  romantik şehirlerden hoşlananlar için de gezip görülmesi gereken şehirlerin başında.

Soylular ve tüccarların mesken tuttuğu Brugge sanata ve mimariye büyük önem vermiş bu sayede de kent zengin bir konuma yükselmiş. Brugge’u diğer Avrupa kentlerinden ayıran en önemli özelliği hiç bozulmamış ve 2. Dünya Savaşında yara almamış olmasıdır.

Büyük Avrupa Turunda Brugge

Avrupa’nın Ortaçağ’dan bozulmadan kalan şehirlerinin başında yer alan Brugge’da yürüyerek kanalların etrafını gezebilir, parklarında yeşilin tadını doyasıya çıkarabilir, 1000 yıllık Markt meydanında tarihe yolculuk yapabilirsiniz. Bu arada Brugge çift meydanlı şehirdir. Biri Markt 8büyük) diğeri Burg Meydanıdır (küçük)

Kanal etrafında dilerseniz renkli ve tarihi binaları faytonla gezebilir, dilerseniz meşhur Brugge çikolatasını deneyimleyebilir, meydanın etrafındaki kafelerinde etrafı seyredebilirsiniz. Müze zengini bu şehirde birçok şeyin müze haline getirildiğini göreceksiniz.

Hz. İsa’nın kanının bulunduğuna inanılan kilise, yüzlerce çeşit birası, Michalengelo’nun tablosunun bulunduğu müze, kuğuları, ördekleri, çikolataları, meydanları kafeleri ile Brugge’da gezmekten asla sıkılmayacak ve Brugge’u çok seveceksiniz.

17 Günlük otobüsle Avrupa turları kapsamında Büyük Avrupa Turumuzda gezip göreceğimiz şehirlerden biri de Belçika'nın bu güzel kenti Brugge olacaktır. Sokaklarında yürürken kendinizi zaman makinesine binerek Ortaçağ'a düşmüş gibi hissedeceğiniz Brugge; Amsterdam ve Petersburg ile birlikte kuzeyin Venedik'i denilebilecek şehirlerdendir.

Tarihi taş sokaklardan, taş binalarından, sıcak kanlı güler yüzlü esnaflarından, sakin göllerinden ve parklarından, bisikletle oraya buraya pedal çeviren 7’den 70’e yerlilerinden, atlı arabalarından, sokaklara yansıyan waffle ve çikolata kokularından etkilenmemek mümkün değildir Brugge’da

Brugge hakkında yazıları okumuş ve göz hitap eden bir bilgilendirme istiyorsanız Brugge’da filmini izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Brugge görülecek yerler:

Burg Meydanı, The Belfry Tower,  Sint-Salvatorskathedraal, Groeninge Museum, Koning Albertpark, Concertgebouw, Markt (Market Square), Minnewater (Lake of Love), Bruges Beer Museum, Quay of the Rosary, Koningin Astrid Park, Church of our Lady (Église Notre-Dame), Begijnhof (Beguinage)

Brugge hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için Benelüx'ün Parlayan Yıldızı Brugge yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. 

Ana sayfamızı ziyaret etmek için Otobüsle Avrupa Turu sayfamızı ziyaret ediniz.

Otobüsle Avrupa Turları tavsiye yazısı için Avrupa Turu tavsiye  yazısını okuyabilirsiniz.

Aven Camp ile yurtiçi turlarımız için kamp turları ve mavi yolculuk  sayfamızı ziyaret ediniz. 


Anahtar kelimeler: 

Belçika, Brugge, Avrupa turu, baştan başa büyük Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu, 2021 bayram tatilleri,16 15 gün Avrupa, en uygun fiyata, gençlik otobüsü, ortaçağ şehirleri, büyük Avrupa turu, Avrupa turu, tüm Avrupa turu