FAQ

Turlar Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular

Avrupa turları ve bu turlar için gerekli işlemler, evraklar, fiyatlar gibi konularda katılımcı olmak isteyenlerin en çok sorduğu sorular ve cevaplarına aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz

Otobüsle Avrupa turumuza katılmak için öncelikle size göndereceğimiz Sözleşme ve Kayıt Formumuzu doldurmanız ve imzalamanız gerekmektedir.

Formu bize yollamanız ve eş zamanlı olarak kesin kayıt için gerekli olan ön ödemeyi yapmalısınız. İlk ödeme alındığında ve form hazırlanarak gönderildiğinde otobüsle Avrupa Turumuza kesin kayıt işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Ödemenin tamamını yaptığınızda ve aynı zamanda pasaport ve vize konularında işlemlerinizi tamamladığınızda tura çıkabilirsiniz. 

Çoklu olarak sunduğumuz ödeme yöntemlerinden Mail - Order yöntemiyle kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. İban numarasına da EFT - Havale suretiyle ödeme alınmaktadır. 

Firmamız  vize işlemlerinde katılımcılara kolaylık sağlamaktadır. Profesyonel bir ekip tarafından yürütülen çalışma ile vize almanız kolaylaştırılmaktadır. 

Gerekli belgelerinizi ve pasaportunuzu teslim ettiğiniz takdirde vize işlemleriniz acentemiz tarafından gerçekleştirilir. Otobüsle Avrupa Turuna toplu grup başvurusu için tüm 20 Euro karşılığında bu hizmeti sunmaktayız. 

Şehir dışındaki katılımcılarımız kargo yoluyla yada online yollarla evrak ulaştırabilirler. Ayrıntılar için bakınız: https://www.haydiavrupaya.com/blog/38/otobusle-avrupa-turu-icin-vize-islemleri

Turumuz Ankara, Bolu, Kocaeli, İstanbul, Tekirdağ ve Edirne çıkışlıdır...

Bu şehirlerin dışından katılan gezginlerimizin hareket için Ankara' ya, ya da bu şehirlerden birine gelmesi gerekmektedir. İstanbul'dan ve Kocaeli’nden katılacak gezginler ortak belirlenen noktalardan, İzmir'den katılacak misafirlerimiz ise Edirne ya da Kocaeli Otobüs Terminali çıkış kapısından otobüsümüze binebilirler.

Uzak şehirlerden gelenler ise Sabiha Gökçen Havaalanına geldikleri vakit Pendik - Kurtköy tarafında belirlenen bir yerden alınabilirler. 

Araçlarımız hepsi yurtiçi D2 ve yurtdışı B2 taşıma belgelidir. 

2020 model ve üzeri rahat koltuklu - prizli - lüks turizm araçlarıdır.

Evet, sözleşmeler yasaya aykırı olamazlar.  Yasalara uygun olarak hazırlanmış sözleşme maddelerimiz bununla ilgili olarak ayrıntılı bilgi içermektedir. İstenildiği takdirde sözleşmemizi mail olarak size gönderebiliriz. 

Nakit yaptıysanız eğer, ödemelerin iadesi nakit olarak (elden veya banka hesabınıza EFT / Havale yoluyla); kredi kartıyla yaptıysanız ödemelerin iadesi ise banka talimatıyla kredi kartınıza yapılır. Ücret iadesi konusunda daha detaylı bilgili bizimle irtibata geçerek alabilirsiniz. 

Seyahat sigortası yapılmadan hiç bir katılımcıyı tura dahil edemiyoruz.

Hayır. TURSAB üyesi her seyahat acentesi paket tur özelliği taşıyan etkinliklerde kokartlı rehber (profesyonel tur rehberi) bulundurmak zorundadır.

Otobüsle Avrupa Turuna tek kişi katılan çok sayıda misafirimiz yola çıktıklarında yalnız, yolculuk bittikten sonra bir otobüs katılımcı ile dost ve arkadaş olarak dönmektedir. Dostunu yolda tanırsın denir. Yeni dostları da yolda tanımış oluyorsunuz. Sizinle aynı fikre sahip insanlarla yola çıktıktan sonra mutlaka size uygun bir arkadaş edinmiş ve hiç pişman olmamış olacaksınız... Tek kişi katılım için extra bir ücret istenmemektedir. Sadece tek kişi konaklama farkı istenmektedir. 

Rehberlerimiz tur başından tur sonuna kadar otobüsümüzde grubumuzla birlikte hareket edecek. serbest zamanlarda ise grup yoğunluğu nerde olacaksa orda olacaktır. 

Otobüsle Avrupa Turu konsept olarak uzun soluklu bir yolculuk deneyimidir. Damak tadınıza uygun yiyecekleri her zaman her yerde bulmanız mümkün değildir. Bu yüzden bir sırt çantası dolduracak kadar bayatlamayan ve bozulmayan iyi ambalajlanmış gıdalar almanız yerinde olacaktır. Yolculuğa çıkmadan önce yanınıza neler almanız gerektiği ile ilgili olarak çok detaylı bilgiler sizinle paylaşılacaktır. 

Hayır. kesinlikle Sürpriz ücretler yoktur. Web sitemizde belirtilen gezeceğimiz şehirler listesinde yer alan tüm şehirlerimiz fiyatımıza dahildir.Ve sizden extra olarak tur ücreti talep edilmez. 

Rehberimizin organize ettiği daha çok tekne turlarından oluşan aktiviteler için; tur programını bozmayan, serbest zamanlarda olan ve katılımın hiç bir şekilde mecburi tutulmadığı programlar vardır.