MARSİLYA


Fransa’nın bu Akdeniz şehri, yaz turizminde Avrupa’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri. Marsilya'nın 2600 yıl önce Foça’dan göç eden Yunan kolonileri tarafından kurulduğu iddia edilir.

Marsilya gezilecek yerler:

60 km’ye yakın kıyı şeridi bulunmaktadır. Akdeniz’in en büyük yat limanı olan ve Lüx yatları içinde barındıran ve mavi beyaz bir tablo gibi duran Vieux Port, eşsiz mimariye sahip herkesin önünde fotoğraf çektirmek isteyeceği Palais Longchamp, güzel tasarımıyla Marseille Cathedral ve Fransız kiliselerinin güzel örneği Notre-Dame de la Garde gezip görülmesi gereken yerler arasında.

Hem sanayi, hem turizm hem de kongre şehri olan Marsilya Fransa’nın 2. büyük şehri ve aynı zamanda graffiti eserleri ile de meşhurdur. Merkezdeki eski Le Panier mahallesi dar sokakları, pastel renkli ufak evleri, çamaşır asılı kepenkli pencereleri, tarihi binaları ve sokak sergileriyle tipik bir Akdeniz mahallesi. 

Festival zamanlarına denk geleceğimiz turumuzda Avrupa’yı baştan başa Otobüsle Avrupa Turu kapsamında gezilecek şehirler arasında Fransa'nın Marsilya kenti de bulunuyor.

Marsilya aynı zamanda eğlenceli gece hayatı ile gençlik için ve öğrenciler de güzel bir şehir.

 

 

 

Otobüsle Avrupa Turu, Otobüsle Avrupa Gezisi, Otobüsle Avrupa Turları, Baştan başa Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu öğrenci, öğrenci otobüsle Avrupa turu, büyük Avrupa turu, tüm Avrupa turu