CANNES


FRANSIZ RİVİERASI'NIN İNCİSİ: CANNES

Otobüsle baştanbaşa Avrupa Turu kapsamında kısa süreli şehir gezilerimizden biri olarak bu şehri de gezmeye fırsatımız olacaktır. Fırsat bulunduğu takdirde Avrupa'nın önemli tatil bölgesinde denize girmek de mümkündür.

Güney Fransa Akdeniz kıyıları boyunca uzanır. Fransız Rivierası denilen bu kıyı şeridi Avrupa'nın tatil bölgesidir. Cannes Fransa'nın bir güney şehri olarak 80 bin nüfusu ile Avrupa’nın yaz turizmi, sanayi, festival, sosyal, ekonomik yönlerinden en gelişmiş şehirlerinden biridir.

Zamanında Fransızlar tarafından Venedik Film Festivaline alternatif mekân olarak düşünülmüş ve proje başarıya da ulaşmış durumda. Cannes aynı zamanda pek çok ünlü kişinin de gitmek ve festivallere katılmak için rüyalarını süsleyen bir şehir.

Cannes gezilecek yerler

Cannes şehrinin ilk kuruluşu balıkçı kasabası olmasına dayanır. O yüzden bu kültür etkisiyle de deniz ürünleri ve bu ürünlerin yemekleri Cannes’ta zengin olarak bulunur. Renkli ve eğlenceli mekânların bulunduğu 2 km uzunluktaki Promenade de la Croisette sahil yolu, Palais des Festivals et des Congres festival ve kongre binası. 

Cannes'ta 6. yüzyıldan kalma bir keşiş manastırı, yat limanı, ünlü yıldızların el izlerinin bulunduğu “Şöhret Yürüyüşü Alanı” ve halk plajı kesinlikle gezip görülmesi gereken yerler arasında.

Moda devi Coco Chanel sayesinde ünü artan Cannes dünya jet sosyetesinin özellikle Avrupa’dakilerin  tatil için tercih ettiği ve sosyetenin kum plajlarında deniz ve güneşle buluştuğu bir şehir.

Hemen bir saat mesafedeki Monaco ve Nice şehirleri ile birlikte gezilebilen Cannes’ın gece hayatı da ünlüdür. Dünyanın en iyi 10 night clubından biri kabul edilen Gotha’da bir gece zaman geçirebilirsiniz.Tabi ki Cannes’ta her yer gibi burda da rezervasyon mutlak gerekiyor.

Oldukça yoğun ve güç olan bir trafiğe sahip Cannes’ta yolların dar ve eğri büğrü olması da kalabalıkla birleştiğinde trafik sorununa neden oluyor.

Fransız Rivierası ve Nice de ilginizi çekebilir. Daha detatylı bilgi sahibi olmak ve bölgeyi keşfetmek için Fransız Rivierası ve Nice başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. 

Ana sayfamızı ziyaret etmek için Otobüsle Avrupa Turu sayfamızı ziyaret ediniz.

Otobüsle Avrupa Turları tavsiye yazısı için Avrupa Turu tavsiye  yazısını okuyabilirsiniz.

Aven Camp ile yurtiçi turlarımız için kamp turları ve mavi yolculuk  sayfamızı ziyaret ediniz. 

Anahtar kelimeler:

Güney Fransa, Otobüsle Avrupa Turu, 16 15 gün Avrupa, büyük Avrupa Turu, Ankara çıkışlı Avrupa Turları, Büyük Avrupa turu, Cannes film festivali turu, baştan başa Avrupa turu, İzmir çıkışlı Avrupa turları, öğrenci Avrupa turları