MONTE CARLO


Vatikan’dan sonra Dünyanın en küçük ikinci devleti olan Monaco’nun kumarhaneleriyle bilinen zengin bir semt-şehridir. 35.500 nüfuslu Monako’da bulunun insanların 25.000'i burada yaşar. Monako'nun dört büyük yerleşim biriminden biri.

Otobüsle Avrupa Turu kapsamında gece gezeceğimiz bu şehri yakından tanıyacaksınız. Güney Fransa ile İtalya arasında kalan bu Akdeniz şehri ve ülkesini gece vakti görmüş olacağız.

Monte Carlo gezilecek yerler:

Monte Carlo aynı zamanda gece hayatı ile de meşhur. Yeni şehir bölümü mutlaka gezilecek yerlerin başında. Burası kumarhaneler, kaliteli alışveriş mağazaları ve lüx restoranları ile ünlü. Japon Bahçeleri, Fransız Rivierası’nın en ünlü cafesi Fransız Kafesi, Monaco Kraliyet Sarayı ünlü kumarhane binası, canlı cadde ve sokakları Monte Carlo’yu cezbeden yerler. Aşırı lüx ve pahalıya kaçtığından dolayı mekânlar, ekonomik davranmak isteyenler için şehri turlamak yeterli olacaktır.

Müzeleri ve bilindik diğer Avrupa şehirleri gibi tarihi yerleri olmayan bu şehri Gece hayatına düşkün olanlar özellikle bu şehri seveceklerdir.

2018'de olduğu gibi 2019'da da öğrencilerin ve gençlerin seveceği bu turumuzda Monte Carlo katılanların ilgisini çekebilecek bir şehir.