MONTE CARLO


Vatikan’dan sonra dünyanın en küçük ikinci devleti olan Monaco’nun kumarhaneleriyle bilinen zengin bir semt-şehridir. 35.500 nüfuslu Monako’da bulunun insanların 25.000'i burada yaşar. Monako'nun dört büyük yerleşim biriminden biri.

Otobüsle Avrupa Turu kapsamında gece gezeceğimiz bu şehri yakından tanıyacaksınız. Güney Fransa ile İtalya arasında kalan bu Akdeniz şehri ve ülkesini gece vakti görmüş olacağız.

Monte Carlo gezilecek yerler:

Monte Carlo aynı zamanda gece hayatı ile de meşhur. Yeni şehir bölümü mutlaka gezilecek yerlerin başında. Burası kumarhaneler, kaliteli alışveriş mağazaları ve lüx restoranları ile ünlü. 

Japon Bahçeleri, Fransız Rivierası’nın en ünlü cafesi Fransız Kafesi, Monaco Kraliyet Sarayı ünlü kumarhane binası, canlı cadde ve sokakları Monte Carlo’yu cezbeden yerler. Aşırı lüx ve pahalıya kaçtığından dolayı mekânlar, ekonomik davranmak isteyenler için şehri turlamak yeterli olacaktır.

Müzeleri ve bilindik diğer Avrupa şehirleri gibi tarihi yerleri olmayan bu şehri Gece hayatına düşkün olanlar özellikle bu şehri seveceklerdir.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi 2021'de de öğrencilerin ve gençlerin seveceği bu turumuzda Monte Carlo katılanların ilgisini çekebilecek bir şehir.

Monte Carlo hakkında ve içinde bulunduğu Monaco ülkesi hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için Monaco yazımızı okuyabilirsiniz. 
Anahtar kelimeler:

Monte Carlo gece hayatı, Monaco devleti, Otobüsle Avrupa turu, Monte Carlo hakkında, Monaco gezilecek  yerler, baştan başa Avrupa, otobüsle Avrupa turları, Otobüsle Avrupa Turu öğrenci, 2021 Avrupa Turları