FLORANSA


DAHİLERİN ŞEHRİ: FLORANSA

Floransa Orta İtalya'da Toskana Bölgesinin Başkentidir. Firenze ismi ile de bilinen doğal güzellikleri, Arno nehrinin ve vadisinin güzelliklerini yansıtan, Sanatçılara ev sahipliği yapması ile ünlü İtalya'nın en çok turist çeken şehirlerinden biridir.

Floransa gezilecek yerler

Floransa Rönesans ve İtalya'nın dolayısıyla Avrupa'nın sanat merkezidir.

Signoria Meydanı:

Kentin merkezindeki birden fazla meydan bulunur. Ama bunların içinde en önemlisi Signoria Meydanı'dır. Meydanın ortasında Neptün Havuzu, Havuzun ortasında da kaliteli mermerden yapılmış Deniz Tanrısı Neptün'ün heykeli, mermer atlar ve etrafında Deniz kızları ve erkek deniz tanrıları yer alır.

1565 yılında yapılan meydanda daha önce orjinali sergilenen Michelangelo'nun ünlü heykeli David'in bir kopyası bulunur. Meydanda ünlü daha pek çok heykel bulunur.

Uffizi Galerisi

Dünya çapında İtalyan Rönesansının en ünlü eserleri bu müzede bulunur. Uffizi galerisinin avlusunda da yine sanatçı ve bilim adamlarının heykelleri yer alır.

Ponte Vecchio Köprüsü

Uffizi Galerisinin bitiminde Arno Nehrinin üstünde sarı ile boyanmış dünyanın en meşhur köprülerinden biridir.  Floransa'nın II. Dünya Savaşından zarar almadan tek çıkan köprüsü olarak aynı zamanda içinden geçen gizli Kral yolu ile Vecchio köprüsü Floransa fotoğraf çekimlerinin de önemli bir noktasıdır.

Santa Maria del Fiore

Floransa’nın ve İtalya’nın en önemli katedrallerinden biridir. 1436 yılında biten, Da Vinci’nin de emeğinin geçtiği ve genellikle Duomo adıyla bilinen bu katedralin kubbesi çok büyük bir mimarlık harikasıdır. Katedral yeşil ve beyaz mermerlerle kaplı kubbesi de Kırmızıya çalan bir renktedir. Büyün Floransa’dan bu kubbe görünüğr ve Floransa binalarının kubbeyi geçmemesi sağlanmıştır.

Floransa'da bunların dışında çok sayıda saray, kilise ve müze yer almaktadır. Pitti Sarayı, Boboli bahçeleri, Santa Maria Novella ve San Lorenzo kiliseleri, Bargello heykel müzesi, Accademia dell' Arte del Disegno müzesi görülmeğe değer yerler arasında yer alırlar.  

Ayrıca Signoria Meydanı’nda sanata doymak ve müzeleri gezmek isteyebilirsiniz. Meydanda cafelerde oturup etrafı seyredebilir, ara sokaklarında kaybola bilirsiniz.  Ortaçağ'ın sonunu getiren Rönesans Döneminin en yetenekli ve meşhur sanatçılarına ev sahipliği yapan onları doğuran Floransa'yı bolca gezmek için vaktimiz olacak.

Güney Avrupa Turu ve Büyük Avrupa Turu sırasında rotamızda olan bu şehri tanımaya çalıştık.

Otobüsle Avrupa Turları  kapsamında İtalya'nın en güzel şehirlerini görme fırsatını yakalayacağız. Haydi Avrupa'ya ekibi olarak sizlerin bu yolculuğuna vesile olacak. Büyük Avrupa Turu'nda Tüm İtalya'yı ve dolayısıyla Floransa'yı keşfetmiş olacağız.

Ana sayfamızı ziyaret etmek için Otobüsle Avrupa Turu sayfamızı ziyaret ediniz.

Otobüsle Avrupa Turları tavsiye yazısı için Avrupa Turu tavsiye  yazısını okuyabilirsiniz.

Aven Camp ile yurtiçi turlarımız için kamp turları ve mavi yolculuk  sayfamızı ziyaret ediniz. 


Anahtar kelimeler:

Büyük Avrupa Turu, Otobüsle Avrupa Turu, Baştan başa Avrupa turu, İtalya turu, Otobüsle Yunanistan ve İtalya turu, haydi Avrupa'ya, tüm İtalya turu, tüm Avrupa turu, 2022 Avrupa turları, otobüsle Avrupa turu öğrenci