TOULOUSE


Toulouse

Fransa’nın güneyindeki bu şehir 52 kuleli eski 'kırmızı şehir' olarak bilinir. Şehir, Fransa'nın üçüncü en yüksek gelir getiren şehri olarak Fransa için önemlidir. Avrupa için de havacılık sanayii anlamında önemli bir merkez. Airbus firmasının uçakları bu şehirde üretilir.

Toulouse ayrıca üniversiteleri ve öğrencileri ile sayesinde genç nüfusu kendine çekmektedir. Ayrıca pembe –kiremit renkli binalarından olayı da Fransızlar Pembe (kırmızı) Şehir derlermiş. Yaklaşık 900 bin nüfusu olan ve yine yaklaşık 2000 yıl önce keltler tarafından kurulan bu şehir de tipik bir Fransız şehri.

Toulouse görülmesi gereken yerler

En başta görülmesi gereken yerler olarak La Garonne Nehri ve Pont Neuf Köprüsü, Capitole Meydanı ve Saint Sernin Bazilikası, 1. Dünya Savaşında esir düşüp salgında şehit olan Türk Askerlerinin mezarı, Pazar yeri, 52 kuleli eski şehri görülmeye değer yerler arasında.

Toulouse aynı zamanda Fransa’nın bilim merkezlerinden biri olduğunu da eklemeden geçmeyelim. Baştanbaşa Otobüsle Avrupa Turu kapsamında içinden geçtiğimiz şehirlerarasında Fransa'nın Toulouse kenti de bulunmaktadır.


Toulouse gezisi, eğlence ve gençlik otobüsü, Otobüsle Avrupa Gezisi, baştanbaşa otobüsle Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu öğrenci, Fransa gezilecek yerler, Toulouse hakkında, Touluse gezilecek yerler