LAHEY


Hollanda’nın üçüncü büyük şehri Lahey; Uluslararası Adalet Divanı ve Uluslararası Ceza Mahkemesinden bilinir. Her yıl 20 milyon kişinin ziyaret ettiği Lahey’de 500 bin kişi yaşar.  Hollanda Krallığı’nın başkentidir. Bir çok hükümet organı merkezi buradadır. 

Hollanda’nın güney batı kıyısında bulunan bu şehir; Rembrandt, Rubers, Vermeer gibi ünlü Hollandalı ressamların ve meşhur İnci Küpeli Kız resminin sergilendiği Mauritshuis Müzesi, (bu şehirde 45 müze bulunuyor) Lahey Kraliyet Sarayı, cafeleri, restoranları ve hediyelik eşya dükkanları ile meşhur ve turistik Scheveningen Bulvarı, Klasik Hollanda’yı temsil eden figürlerle inşa edilen Lahey minyatür şehri, görülecek yerler arasında. 

Barış Sarayı ve Japon Bahçesi de Lahey’de görülecek yerler arasındadır.

Dünya’da en çok bisiklet kullanılan şehirlerden biri de Lahey’dir. Lahey’de aynı zamanda çok sayıda Türk de yaşamaktadır. 

Atlas Okyanusuna kıyı ılıman iklime sahip ve alanın üçte birinin yeşil alan olduğu bu kent sizi farklı hissettirecektir. Uluslararası konumundan dolayı şehirde Flemenkçe’nin yanında İngilizce de konuşulur. 

Kamp turlarımız için: Aven Camp

Acentemiz ana sayfası: Aven Eti Tur

Ana Sayfamız: Haydi Avrupa'ya

Hollanda’nın Lahey Şehri, Otobüsle Avrupa Turu, Benelüx ülkeleri turu gezisi, Lahey turu, Avrupa turu ,Baştan başa otobüsle Avrupa turu, Büyük Avrupa turu