NÜRNBERG


Nürnberg

Almanya'nın Nürnberg kenti. Hem eski olanı hem de yeniyi bir araya getirmiş güzel şehirlerden biri. Gotik mimari yapıları, festivalleri, oyuncak müzesi, meydanları ve çarşılarıyla gezip görülmesi gereken Alman kentlerinden biri.

Almanya’nın ünlü kalesi ve manzarasıyla meşhur Kaiserburg Kalesi, eski şehir, Nazi partisi miting alanı, Saint Lorenz ve Nürnberg Kilisesi, kafeler, restoranlar ve pazar yerinden oluşan Hauptmarkt, Güzel Çeşme, başlıca gezilecek yerler arasında sıralanabilir.

Nürnberg Kenti Almanya'nın en tarihi şehirlerinden biridir

Nüfusunun yüzde 10'u Türklerden meydana gelir. Aynı zamanda Endüstrinin de merkezi sayılır Almanya'da. Hitler Almanya'sında da önemli bir yere sahip olan Nürnberg Kutsal Roma Germen İmparatorluğu'na da merkezlik yapmış.

Altstadt Şehir Merkezi; tarihi surların içinde kalan Nürnberg'in tipik binaları ile dolu, canlı hareketli ve turistlerin uğrak yerlerinden biri.

Nürnberg 2. Dünya Savaşında yüzde doksan tahrip edildiği için binalar asıllarına uygun olarak son derece başarılı şekilde tekrar inşa edilmiş. Çok sayıda öğrencinin de yaşadığı Nürnberg'i gezmekten mutlu olacaksınız.

Avrupa Turlarımızın kapsamında Nürnberg’i görme şansınız olacaktır.Baştan başa otobüsle Avrupa turu, Almanya Nürnberg ,Büyük Avrupa turu, 15 16 gün Avrupa turu, Otobüsle Avrupa turu öğrenci, Avrupa turu, ekonomik yurt dışı turlar, ekonomik Avrupa turları Nürnberg gezilecek yerler