RİGA


Letonya’nın başkenti ve Baltık şehirlerinin en büyüğü. Riga Kuzey’in Paris’i diye bilinir. Bu büyük şehirde çeşitli dönemlerde şehri işgal etmiş toplulukların kültürel izleri bulunur.  1991 yılında tekrar ve son kez bağımsızlığını ilan eden Riga’da bulunan Art Nouveau Merkezi, UNESCO’nun Dünya Mirası listesindedir.

Riga gezilecek yerler:

Old Town, Riga Kalesi, Kedi Evi (Cat house), St. Peter’s Kilise, House of the Blackheads, e Town Square (Riga Kara Kafalılar Binası ve Şehir Meydanı), Riga Central Market, Riga Jauniela, Özgürlük Heykeli (Milda), Riga Dome Katedrali, Daugava Nehri, Jurmala Bölgesi, The three brothers (3 Biraderler Evleri), Pilsetas Kanalı, Riga Rus Ortodoks Kilisesi, Alberta Jela (İela) Caddesi

Gerek hava gerek kara gerekse deniz yolculuğa ile Riga’ya kolay seyahat etmek mümkündür. Riga’nın Eski Şehri ve şehirde bulunan barlar ve restoranlar yürüyerek gezilebilir. Yeni Şehir’e, etkili ve modern otobüs ve tramvay ağıyla kolaylıkla gidilebilir.

Avrupayı otobüsle turlarken Kuzey Avrupa ve İskandinav Ülkeleri turunda Riga da gezilecek yerler arasında. Letonyayı gezerken başkenti Riga'ya uğrayacağız ve Riga'da bir süre gezmek için vaktimiz olacak.


Anahtar kelimeler:

otobüsle Avrupa turları, geziler, Letonya gezisi, kuzey Avrupa ve İskandinav turu, orta Avrupa ve balkanlar turları, baştan başa Avrupa gezisi, 2019 Avrupa turları, büyük Avrupa turu, Baltık ülkeleri turu