HELSİNKİ


Yaklaşık olarak 600,000 nüfusa sahip Finlandiya’nın başkenti olan Helsinki, Şehrin sağ karşısında Tallinn Körfezi bulunmakta ve doğusunda ise Saint Petersburg kenti uzanmakta. Son yıllarda Baltık Devletleri için turist sayısı giderek artıyor. Ve Baltık ülkelerine ilgi büyüyor.  Tallinn ve Riga gibi şehirlerle birlikte Helsinki de popülaritesi artan şehirler arasında. Yaz mevsimi Helsinki’yi ziyaret için en doğru zaman dilimi olacaktır.

Helsinki gezilecek yerler

Helsinki gezilecek yerler açısından oldukça zengin bir kent. Aynı Saint Petersburg gibi özel olarak inşa edilmiş bir şehir. Baltık Denizi’nde inşaa edilen muazzam kalelerden Suomenlinna Denizcilik Kalesi, Rusya’dan gelen tehlikelere karşı yapılmış ve dünyanın en büyük kalesi sayılıyor. Kale UNESCO Dünya Mirası bölgelerinden biri.

Helsinki aynı zamanda bir sanat ve kültür kenti. Güzel restoranlar, kafeler ve tiyatro merkezleri de bulunan şehrin tarihi kent merkezinde yer alan Senato Meydanı’nda bulunan ikonik Lutheran Helsinki Katedrali, her zaman ziyaret edilebilir nitelikte gelenlerin uğrak noktası. Bu şehrin Avrupa’nın pek çok şehrinin aksine hareketli bir gece hayatı ve kafe kültürü vardır. 

Otobüsle İskandinav - Baltık - Kuzey Avrupa - Orta Avrupa Turumuzun uğrak noktalarından biri olan Helsinki'yi doya doya gezme fırsatı bulacağız. Tek gidişli uçakla gerçekleştirilecek turumuzun detayları hakkında bilgi alabilirsiniz. Otobüsle Tüm Avrupa Turları kapsamında gezip görüyelek kentlerden biri de Helsinki olacaktır. 
Anahtar kelimeler:

Otobüsle Tüm Avrupa Turu, Otobüsle İskandinav Kuzey Avrupa turu, Orta Avrupa Turu, İskandinav ülkeleri turu, Finlandiya Baltık turu, Orta Avrupa Turu, 2019 Otobüsle Avrupa Turu, Kuzey Avrupa Turu