VİYANA


Osmanlı’nın 2 defa fetih teşebbüsünde bulunduğu Napolyon’un da bir yüzyıl sonra girdiği ve sonra Hitler tarafından ele geçirilen, Avrupa’nın tam ortasında yer alan Avusturya’nın Başkenti Viyana, Orta Avrupa’nın merkezidir. Viyana aynı zamanda sanatın da merkezlerinden biridir. Müzik ve opera Viyana’nın en meşhur ve kültürel geleneğidir Dünyaca ünlü müzisyenlere ev sahipliği yapmıştır. Viyana'nın her tarafında saraylar, müzeler, sanat galerileri, büyük kiliseler, meydanlar görmek mümkündür. Graben Caddesi ve Veba Sütunu, Hofburg Sarayı, doğa tarihi ve sanat tarihi müzeleri, belediye binası, Hundertwasser Evi, Opera Binası, Stefan Kilisesi gezilecek yerler arasında.  Sanattan ve tarihi mekânlardan hoşlanan gezginler için görülmesi gereken şehirlerin başında Viyana geliyor. 

2 milyonluk nüfusa sahip Viyana’da Almanca konuşulur. Nüfusunun nedeyse tamamı Almandır. Viyana’nın Mercer Yaşam Kalitesi endeksi listesinde “en yaşanabilir şehirleri listesinin ilk sırasında yer alması gidenleri şaşırtmaz. Viyana ayrıca Viyana Birleşmiş Milletler Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Birleşmiş Milletler Endüstriyel Kalkınma Organizasyonu ve daha birçok uluslararası organizasyonun da merkezidir.

Viyana gezisini Haydi Avrupa'ya Gençlik Otobüsü ile Otobüsle Baştan başa Büyük Avrupa Turları kapsamında en uygun fiyata en kapsamlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.