PİRİŞTİNE


Kosova, Avrupa’nın güneydoğusunda yer alan bir Balkan ülkesi. Citys of_Kosova AB’nin potansiyel adayları arasında gösterilen Kosova, Avrupa Birliği’nde olmadığı halde, euro para birimini kullanır.. Başkenti, Priştine olan Kosova’nın en büyük şehirlerinden bir diğeri de Prizren’dir. Turistik ziyaret açısından Prizren daha fazla ilgi çeken şehir konumundadır.

Yaklaşık olarak 500 yıl boyunca Osmanlı bünyesinde kalan Kosova’da halen Osmanlı izlerini görmek mümkün. Osmanlı tarafından yapılmış birçok cami ve tarihi eser bulunan Kosova’da bunların restorasyonun çoğu da Türkiye Cumhuriyeti tarafından karşılanmaktadır.

Kosova’da başlıca gezilecek yerler; Priştine; Kosova’nın başkenti ve en büyük şehri. Başlıca şehirde gezilmesi gereken yerler; , Kosova Hükumet Binası, Kosova Ulusal Kütüphanesi, Skanderbeg meydanı, Saat kulesi, Kosova Ulusal Kütüphanesi, Newborn anıtı sayılabilir.

Otobüsle Avrupa Turları kapsamında Otobüsle İtalya Yunanistan ve Balkan Turu olarak gezeceğimiz şehirlerden biri de Kosova'nın Piriştine kent. Piriştine'yi gezmek ve bu Osmanlı yadigarı toprakları keşfetmek istiyorsanız Haydi Avrupa'ya...

Kamp turlarımız için: Aven Camp

Acentemiz ana sayfası: Aven Eti Tur

Ana Sayfamız: Haydi Avrupa'ya

Otobüsle Avrupa Turları, Otobüsle İtalya Yunanistan, Balkan Turu, Kosova Piriştine turu, Haydi Avrupa'ya, Baştan başa Avrupa Turu, Tüm Avrupa Turu, Otobüsle Balkanlar