IGOUMENITSA


İgumenitsa

Osmanlı’da Reşadiye diye bilinen yer.  Yaklaşık 15 bin nüfuslu Yunanistan'ın kuzeybatısında bir kıyı kentidir. Thesprotia ilinin başkentidir. İgumeniça, mavi ile yeşilin buluştuğu aynı zamanda beyaz evlerin ortasında kümelendiği dağların kucakladığı bir liman kenti. 

İgumenitsa'dan İtalya'nın Brindisi, Ancona, Venedik ve Bari kentlerinin limanlarına rutin feribot seferleri bulunduğu için Otobüsle İtalya Yunanistan seyehatimizde biz de bu güzel kenti görme fırsatını bulacağız. Ve sonra da İtalya kıyısında 

1479'da Fatih Sultan Mehmed tarafından Osmanlı yönetimine katılan Igoumenitsa 1913'teki Balkan Savaşları'na kadar Reşadiye ismiyle Osmanlı idaresinde kalmıştır. 

1930'lu yıllara kadar küçük bir balıkçı kasabası iken II. Dünya Savaşı'nda tahribata uğramış, sonraki yıllarda ise İtalya'ya yakın bir konumda bulunması avantajı ile önemli bir liman kenti olmuştur.

Avrupa Turlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için: Otobüsle Avrupa Turlarımız

Yurtiçi Gençlik Kampı Turlarımız için: Kamp Turları ve Mavi Yolculuklar

Avrupa Turlarımız hakkında yorumlar ve bilgilendirmeler için: Haydi Avrupa'ya Blog


Anahtar kelimeler:

Otobüsle Güney Avrupa Turu, İgoumenitsa gezilecek yerler, Igoumetsa hakkında, Igoumetsa gezilecek yerler, Öğrenci Otobüsle Avrupa turu, Otobüsle Güney Avrupa Turu, 2022 Avrupa turları, Avrupa turu tavsiye