KİŞİNEV


Moldova Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehri Kişinev.  Avrupa'nın yeşil alanı bol şehirlerinden biri olan Kişinev, aynı zamanda önemli bir ticaret ve sanayi merkezi. Dinyester Nehrinin bir kolu olan Bic nehri kıyısında yer alan şehrin beş ilçesi var.

Moldova ile aramızda saat farkı ise bulunmamaktır. Moldova’ya 90 gün vizesiz ziyaret mümkün. Bu arada ülkenin başkenti Kişinev’dir. Kişinev Moldova ülkesinin can damarı ve ekonomisi Kişinev’e bağlı. Kişinev restoran, park, cafe, alış veriş yerleri, eğlence merkezleri açısından zengin bir şehir.

2004 yılı rakamlarına göre 707.000 kişinin yaşadığı şehirdeki etnik dağılım şu şekildedir: Nüfusun 73’ü Moldov, %15’i Rus ve  %8’i Ukraynalı olmak üzere geri kalanı da Gagavuz Türklerinden oluşuyor.

Haydi Avrupa’ya 2021 programında yer alan Büyük Ukrayna ve Moldova Turumuz dahilinde Odessa’dan sonra gezeceğimiz yerlerden biri de Kişinev olacaktır. 

Yararlı linkler:

Otobüsle Avrupa Turları hakkında daha farklı ve geniş bilgiler almak için Avrupa Turları - Yurtdışı Turlar Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kamp Turları ve Mavi Yolculuklar hakkında bilgi almak ve yurt içi turlarımız hakkında daha detayı bilgi almak için Yurtiçi Turlar - Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Otobüsle Avrupa turlarımız, yurt dışı turlarımız ve yurt içi turlarımıza yönelik bütün halinde bilgi almak için de Otobüsle Avrupa Turu firma ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Kişinev ve Ukrayna turu hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için Ukrayna - Moldova - Kişinev Turu hakkında sayfamıza göz atabilirsiniz. 


Haydi Avrupa’ya, Büyük Ukrayna ve Moldova Turu, Moldova turu, Kişinev turu, Ukrayna turu, otobüsle Ukrayna, gezilecek yerler, Ukrayna gece hayatı, Moldova gece hayatı, Kişinev gece hayatı