LVIV


Lviv, Ukrayna’nın batı kesiminde Tam bir Avrupa şehri. Sanata ve eğitime verdiği önemle adından söz ettiriyor. Son zamanlarda Ukrayna’nın popülaritesi artan şehirlerinden biri. UNESCO koruması altına alınan Lviv küçük ve yürüyerek gezilebilen bir büyüklüğe sahip. Aynı zamanda Türk Lirası karşısında uygun bir değere sahip para birimi Grivna. 

Lviv gezilecek yerler

Gezilecek yerleri çok olmasına karşın küçük bir şehir olan Lviv'i gezmekten büyük keyif alacaksınız.Hem güzel bir şehir hem de vizesiz pasaportsuz girip çıkabileceğiniz bir şehir. Tarihi binaları ve sokaklarıyla, sokak çalgıcılarıyla, gençleriyle, cafeleri ve restoranlarıyla, müzeleri ve okullarıyla, meydanları ve eğlence yerleri ile gezip görülmesi gereken şehirlerden biridir Lviv.

Büyük Ukrayna ve Moldova gezimiz içinde 1 gece konaklayarak gezeceğimiz şehirlerden biri de Lviv kenti olacaktır.  Lvivden sonra istikamet Kiev olacak. Vize ve pasaport istemeden rahatlıkla gezeceğimiz en güzel şehir olarak tarif edebiliriz. 

Yararlı linkler:

Otobüsle Avrupa Turları hakkında daha farklı ve geniş bilgiler almak için Avrupa Turları - Yurtdışı Turlar Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kamp Turları ve Mavi Yolculuklar hakkında bilgi almak ve yurt içi turlarımız hakkında daha detayı bilgi almak için Yurtiçi Turlar - Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Otobüsle Avrupa turlarımız, yurt dışı turlarımız ve yurt içi turlarımıza yönelik bütün halinde bilgi almak için de Otobüsle Avrupa Turu firma ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Anahtar kelimeler:

Ukrayna Moldova Turu,Lviv turu,Lviv gezisi,Ukrayna turu,Kiev turu,Lviv gece hayatı,Lviv gezilecek yerler,Haydi Avrupa'ya