PRAG


Çek Cumhuriyeti’nin Başkenti ve yazar Kafka'nın memleketi Prag, son dönemde popülaritesi artan ve her yıl milyonlarca turisti ağırlayan bir şehirdir. Orta Avrupa'da bulunan ve 2. Dünya Savaşı'ndan yara almadan kurtulan Tarihi binaları ve müzeleriyle ünlü bu şehir en çok gezginlerin ilgisini çeken kentlerin başında gelir.

Avrupa’nın en romantik şehirlerinden biri kabul edilen bu Ortaçağ Avrupa kentinde gezilecek pek çok mekân var. Prag’ın en büyük güzelliği ve özelliği; gezilecek yerlerin hemen birçoğunun aynı bölgede yürüyüş mesafesinde ve birbirine yakın olmasıdır. Avrupa’nın kültür – sanat – tarih merkezlerinden biri olan Prag’da başlıca gezilecek yerler arasında şuraları sayabiliriz.

Prag gezilecek yerler:

UNESCO dünya miras listesindeki Old Town Meydanı, Astronomik Saat, Karl Köprüsü, Prag Kalesi, Yahudi Kalesi ve Eski Yahudi Mezarlığı, Kafka Müzesi, Aziz Vitus Katedrali sayılabilir. 9. Yüzyılda kurulduğu tahmin edilen şehrin ismi “Prag” ın Vlatava Nehri’nde yer alan pervazlardan geldiği sanılır.  Bunlara Çekçede “prah” denir ve Prag şehrinin kendi dillerindeki adı “Praha”dır.

Baştanbaşa Otobüsle Avrupa Turu'na katılmak ve Prag kentini doya doya keşfetmek, gezmek istiyorsanız siz de Haydi Avrupa'ya Avrupa Turu Otobüsümüzden yerinizi ayırtın. Orta Avrupa Turumuzda ve Tüm Büyük Avrupa turumuzda başlıca gezeceğimiz kentlerden biri de Prag olacaktır. Anahtar kelimeler: Otobüsle Orta Avrupa turu, Otobüsle Balkanlar, Otobüsle Prag, Otobüsle büyük balkanlar, otobüsle Avrupa turu, Otobüsle Orta Avrupa ve Balkan turu, otobüsle 15 gün Avrupa turu, Viyana Prag Budapeşte turu