FRANKFURT


Otobüsle Avrupa Turumuzda Frankfurt mola ve serbest zaman içerikli gezi niteliğimizde duraklarımızdan birisi. Almanya'nın en büyük 5 şehrinden biri olan Frankfurt yorumumuz; tarih ile modern dünyanın birbirine karışmadan yan yana durduğu güzel şehirlerden biri. Main Nehri etrafına kurulu bu şehirde Manhattan gibi kuleleri de Ortaçağ’dan kalma evleri de görebilirsiniz. 

Römerberg Meydanı, Goethe’nin evi, Zeil Caddesi başlıca gezilecek yerler arasında. Ancak Römerberg Meydanı ve çevresi Frankfurt’u gezmek ve keşfetmek için önemli bir yer olacaktır. Biçimsiz bir dikdörtgen biçimindeki bu meydan, Frankfurt’un en canlı yeridir. Römerberg’de, yelek yemek, alışveriş yapmak hediyelik eşya almak mümkündür. Meydanda, 14. 15. 16. 17. ve 18. yüzyıllar arasında yapılmış 11 tarihi bina yer alır. Altes Rathaus belediye binası, Aziz Leonhard Gotik Kilisesi, Frankfurt’un zengin tarihine ait koleksiyonların yer aldığı 1878 yapımı Tarih Müzesi ve geleneksel mimariye sahip 6 bina yer alır bu meydanda. 

Frankfurt Türkiye’den turlarda nadiren yer alan bir turdur, En uygun fiyata en geniş kapsamlı Haydi Avrupa’ya Otobüsle Avrupa Turu’nda Frankfurt’u gezmek mümkün olacaktır.

Ana sayfamızı ziyaret etmek için Otobüsle Avrupa Turu sayfamızı ziyaret ediniz.

Otobüsle Avrupa Turları tavsiye yazısı için Avrupa Turu tavsiye  yazısını okuyabilirsiniz.

Aven Camp ile yurtiçi turlarımız için kamp turları ve mavi yolculuk  sayfamızı ziyaret ediniz. 

Frankfurt gezisi, Almanya gezisi, otobüsle baştan başa Avrupa Turu, büyük Avrupa turu, 15 16 günlük, Avrupa gezisi, ekonomik Avrupa turu, büyük Avrupa turu, Avrupa Turu, Avrupa Turu yorum