HANNOVER


KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞAN HANNOVER

Otobüsle Avrupa Turlarımızda Kuzey - Orta Avrupa ve İskandinav - Baltık Turu kapsamında gezeceğimiz şehirlerden biri de Hannover olacaktır.

Hannover hakkında önemli bilgiler:

Hannover Almanya'nın bir şehri olup 2. Dünya Savaşında diğer Alman kentleri gibi büyük yara almıştır. Hannover, Almanya'nın Aşağı Saksonya (Niedersachsen) eyâletinin başkenti. Nüfusu Beş yüz binin üstündedir.

Hannover, Kuzey Almanya'daki en önemli trafik kavşaklarından biridir ve Berlin'e demiryolu, otoban ve hava yoluyla bağlıdır.

Motorlu taşıt, makine, sentetik kauçuk, elektrik mühendisliği ekipmanı, elektronik ürünler, kimyasallar ve gıda maddeleri de dahil olmak üzere çok çeşitli endüstrilere sahip finansal, idari ve ticari bir merkezdir .

Şimdi Hannover Fuarı olarak adlandırılan Alman Endüstrileri Fuarı'nın (ilk olarak 1947'de Hannover'de yapıldı) kentin savaş sonrası gelişimi üzerinde büyük etkisi oldu. 2000 yılında şehir dünya fuarına ev sahipliği yaptı (Expo 2000).

Hannover’da gezilecek yerler:

Hannover'in son derece sanayileşmiş bir şehir olmasına rağmen, II. Dünya Savaşı sonrası planlanan parkları, halka açık bahçeleri ve ormanları koruyarak Hannover'e “bahçe şehri” olarak ün kazandırdı.

Büyük Bahçe (17. yüzyılda geometrik tarzda düzenlenmiş), büyük Hannover ormanları (Eilenriede), Maschsee (yapay bir göl), Hermann-Löns Parkı, Stadtpark ve zoolojik bahçeler dikkat çekicidir.

Şehrin tarihi binalarının çoğu II. Dünya Savaşı'nda yıkıldı veya ciddi şekilde hasar gördü; yeniden inşa edilemeyenlere eski saray (1752) ve eski şansölye (1550) dahildir.

Yeniden inşa edilen binalar arasında eski belediye binası (1435-80), filozof Gottfried Wilhelm Leibniz'in 1676'dan 1716'ya kadar yaşadığı Leibniz Evi (1652), opera binası (1842-52), Marktkirche (Pazar Kilisesi; 1349-59) ), Neustädter Kilisesi (Leibniz türbesini içerir) ve Kreuzkirche (Haç Kilisesi; 1333). Yıkık Sankt Giles (veya Aegidienkirche) Kilisesi (1347) savaş kurbanlarına bir anıt olarak kalmaya devam ediyor.

Eskisine yeni devlet daireleri kuruldu. Leine Sarayı (1636-40, 1817-42 yeniden inşa edildi), restore edilmiş ve şimdi Aşağı Saksonya'nın (Yasama Meclisi) evi olan Hanoverian mahkemesinin eski evidir.

Yeniden inşa edilmiş müzeler arasında doğal tarih, tarih öncesi ve etnoloji bölümleri ve geniş bir resim galerisi bulunan Aşağı Saksonya Eyalet Müzesi; Kestner Müzesi, Mısır, Yunan, Roma, Kıbrıs ve Etrüsk eski eserleri ve ortaçağ dini sanatı ile. Görülmeye değer yerlerdir.

Oldukça geniş parklara ve yeşil alanlara sahip kent, aynı zamanda Almanya'nın en büyük fuar kenti. 2000 yılında dünyaca ünlü Expo fuarı burada yapıldı. Ayrıca her yıl düzenlenen Cebit Bilişim Fuarı ile de kent turist çeker.  Hannover, II. Dünya Savaşı'ndan çok zarar görmüş olan bir kent olduğu için tarihi yerleri az, eski şehri (Altstadt) ise küçüktür.

Ünlü filozof ve matematikçi Gottfried Wilhelm Leibniz bu kente hayatının bir dönemini geçirmiş ve burada ölmüştür. Hannover’da başlıca görülmesi gereken yerleri çeşitli park ve bahçe düzenlemelerinin bulunduğu, su oyunlarının düzenlendiği çeşmeleri bulunan Herrenhäuser Garten diyebiliriz.

Başlıca müzeler:

Kestner Müzesi

Theatermuseum; Tiyato Müzesi

Wilhelm-Busch Müzesi; Karikatür ve Grafik Müzesi

Exposeeum

Herrenhaus Museum im Fürstenhaus

Niedersächsisches Landesmuseum; Aşağı Saksonya Eyâlet Müzesi

Sprengel Museum; Resim ve Sanat Müzesi

Historisches Museum; Tarih Müzesi

Yararlı linkler:

Otobüsle Avrupa Turları hakkında daha farklı ve geniş bilgiler almak için Avrupa Turları - Yurtdışı Turlar Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kamp Turları ve Mavi Yolculuklar hakkında bilgi almak ve yurt içi turlarımız hakkında daha detayı bilgi almak için Yurtiçi Turlar - Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Otobüsle Avrupa turlarımız, yurt dışı turlarımız ve yurt içi turlarımıza yönelik bütün halinde bilgi almak için de Otobüsle Avrupa Turu firma ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

 

 

Anahtar kelimeler:

Kuzey Avrupa Turu Hannover, Hannover Almanya, Avrupa Turu, Otobüsle Avrupa Turları, Kuzey Orta Avrupa ve İskandinav Baltık Turu, Orta Avrupa Turu, Büyük Avrupa Turu, Almanya gezilecek yerler, Hannover gezilecek yerler, Avrupa turları, 2021 Avrupa turları