BARİ


Bari; Roma ve Napoli’nin ardından İtalya’nın üçüncü büyük kentidir. Çizme şeklindeki İtalya Yarımadası’nın topuk kısmında olan Bari’nin; uzuh plajı, sarı kumu, ve masmavi bir denizi var. Büyük küçük Romanesk ve Gotik mimarili kasabalarla bezeli bu bölgede balıkçı teknelerini, taş binaları, denize sıfır katedralleri ve küçük birahaneleri bulunur. 

Gezilmeye görülmeye değer yerleri olarak; Castel del Monte UNESCO tarafından Orta Çağ’dan kalma güzel bir askeri yapıdır. 

Bari aynı zamanda Zeytinyağı ve şarap diyarı olarak da bilinir. Bari daha çok tarımsal ürünler açısından zengin bir bölge. Bari ile Brindisi arasındaki Alberobello kasabasındaki Trulli evleri mimari açıdan Harran’daki evleri andıran koni şeklindeki çatılarıyla ünlüdür. 

Noel Baba’nın Türkiye’den getirilen kemikleri Aziz Nicholas Katedralinde bulunur. Tepedeki beyaz kent Ostuni ise savunma amacıyla tepeye kurulmuş ve beyaz evler ve katedraliyle göze çarpar.  Bari yakınlarındaki Polignano, falezler üzerine kurulmuş gösterişli bir kasaba. 

Otobüsle Avrupa Turları kapsamındaki Otobüsle İtalya ve Yunanistan Turunda göreceğimiz Bari İtalya’da ilk uğrayacağımız kent olacaktır. 

Avrupa Turlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için: Otobüsle Avrupa Turlarımız

Yurtiçi Gençlik Kampı Turlarımız için: Kamp Turları ve Mavi Yolculuklar

Avrupa Turlarımız hakkında yorumlar ve bilgilendirmeler için: Haydi Avrupa'ya Blog

Bari gezilecek yerler, İtalya Turu, Otobüsle İtalya Turu, Otobüsle İtalya İspanya Turu, Batan başa İtalya Turu, İtalya'da gezilecek yerler, Öğrenci Otobüsle Avrupa turu, Otobüsle Güney Avrupa Turu, 2022 Avrupa turları