DUBROVNİK


Hırvatistan’ın tarihi ve doğal güzellikleri ile ünlü Adriyatik Denizi’ni kıyı güzel şehri. Dubrovnik 50 binlik nüfusu ile Adriyatik’in en ünlü merkezlerinden birisi. 

Küçük bir şehir devleti iken sık sık el değiştiren ve sonunda Hırvatistan’a bağlanan bu şehir uzun bir dönem de Osmanlı Hakimiyetinde kalmıştır. 91 yılında Yugoslavya dağılırken Sırp saldırıları nedeniyle şehrin tarihi önemli ölçüde zarar görürken, sonradan yapılan restorasyon çalışmaları ile şehir aslına dönüştürülmüştür.

Plaj ve botanik bahçeleri ünlü Lokrum adası, şehri denizden çevreleyen surlar ve büyük katedrali, ortaçağ’dan kalma dar sokakları Dubrovnik’i özel kılan taraflar. 1979 yılında UNESCO tarafından dünya Mirası listesine eklendi. Fransisken Manastırı, Çan Kulesi, Orlando Sütunu, Rektör Sarayı, Pile kapısı, Ploce Kapısı, Aziz Blaise Kilisesi, Sponza Sarayı, Etnografya Müzesi başlıca gezilecek yerlerindendir.

Otobüsle İtalya turu – Yunanistan turu ve Balkan turu üçü bir arada olan turumuz kapsamında başlıca gezilecek şehirlerden biri de Hırvatistan’ın Dubrovnik kenti olacaktır.

Özet Kelimeler: Otobüsle Avrupa Turu, Otobüsle İtalya Turu, Otobüsle Balkan turu, Dubronvnik gezilecek yerler, Hırvatistan gezilecek yerler, Otobüsle Avrupa turu öğrenci, 2022 Avrupa Turları, Otobüsle Avrupa Turu 2022