KARLOVY VARY


Karlory Vary;

Batı Bohemya'da 1370'te İmparator IV. Karl tarafından kuruldu. Çek Cumhuriyeti'nde kaplıcalarıyla ünlü Prag’a 1,5 saat uzaklıkta bir turizm kentidir. Kâğıt helvaları ve porselenleri de ünlüdür. Uluslararası Karlovy Vary Film Festivali ile de bilinir. 

Karlovy Vary gezilecek yerler

"Kralın Banyosu" anlamına gelen kenti bugüne kadar dünyadaki pek çok ünlü siyasi, asker ya da sanatçı ziyaret etmiştir. Karl Marx’tan Tolstoy’a, Atatürk’ten Freud’a dünyanın pek çok lideri sağlık ve turizm amaçlı bu şehri ziyaret etmiştir. 

Mustafa Kemal Atatürk'ün de tedavi için gittiği kent, sağlık kenti olarak bilinir. Sigara içilmesi tüm kent çapında yasaktır. James Bond serisinin en iyilerinden Casino Royal Filminin kumar sahnesi aynı zamanda bu şehirdeki Grand Hotel Pupp’ta çekilmiştir. 

Şehir tarçınlı kağıt helvasıyla meşhur olup kent yeşili doğası tarihi binaları kaynak suları ile Çeklerin huzur bulup dinlendiği şehir. Otobüsle Avrupa Turu ve 2021 Avrupa Turları kapsamında gezilecek şehirlerden biri de Karlovy Vary şehridir. 

Yararlı linkler:

Otobüsle Avrupa Turları hakkında daha farklı ve geniş bilgiler almak için Avrupa Turları - Yurtdışı Turlar Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kamp Turları ve Mavi Yolculuklar hakkında bilgi almak ve yurt içi turlarımız hakkında daha detayı bilgi almak için Yurtiçi Turlar - Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Otobüsle Avrupa turlarımız, yurt dışı turlarımız ve yurt içi turlarımıza yönelik bütün halinde bilgi almak için de Otobüsle Avrupa Turu firma ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Anahtar kelimeler:

otobüsle Avrupa turu, Karlovy Vary gezilecek yerler, Karlovy Vary hakkında, orta Avrupa turu, 2021 otobüsle Avrupa, orta Avrupa turu, Prag Viyana Budapeşte turu