KÖLN


Köln; ticaret ve kültür, eğlence açısından zengin olan bu şehir bir milyonu aşan nüfusuyla Almanya’nın 4. Büyük şehridir. Büyük katedralleri ile ve Kulesi ile ünlüdür. Romalılar tarafından kurulmuş bir Alman kentidir.

12. yüzyılda Hristiyan Âlemi’nde kutsal şehirlerden birisi kabul edilmiş, bu dönemden sonra hızla gelişen şehir, 2. Dünya Savaşı’nda büyük zarar görmüş. Savaşın ardından İngiltere ve ABD kaynaklı yardımlarla toparlanmış, bugünkü görünümüne kavuşmuş.

Köln gezilecek yerler:

Köln Katedrali, eski ve canlı olarak alışveriş meraklıları için Hohe ve Schildergasse Caddeleri, Hohenzollern Köprüsü ve Eski Şehir başlıca görülmesi gereken yerler arasındadır. yan yana bitişik ve dar küçük binalardan oluşan şehrin Eski Şehir ( Old town) danilen bu tarihi bölümü, birçok bar, restoran ve bira salonları ile dolu.

Ayrıca kiliseler, müzeler, çeşme ve anıtlar da görüp gezebileceğiniz şehrin en işlek meydanlarından birisi. Romalılar tarafından inşa edilen surlar, savaştan kalma binalar, Ren Nehri boyunca uzanan modern binalar ile Köln geçmiş ve gelecek arasında bir köprüdür. 

Son derece kalabalık bir bölgenin en önemli şehirlerinden biridir.  Kalıplaşmış olarak son bir söz; “Köln’ü görmeyen Almanya’yı görmüş sayılmaz.”

Otobüsle Avrupa Turu kapsamında baştanbaşa Avrupa Turu programında Almanya'nın Köln şehrini de göreceğiz. 16 günü aşkın Haydi Avrupa'ya baştanbaşa otobüsle Avrupa gezimizde grubumuz Almanya'yı da geziyor.

Yararlı linkler:

Otobüsle Avrupa Turları hakkında daha farklı ve geniş bilgiler almak için Avrupa Turları - Yurtdışı Turlar Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kamp Turları ve Mavi Yolculuklar hakkında bilgi almak ve yurt içi turlarımız hakkında daha detayı bilgi almak için Yurtiçi Turlar - Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Otobüsle Avrupa turlarımız, yurt dışı turlarımız ve yurt içi turlarımıza yönelik bütün halinde bilgi almak için de Otobüsle Avrupa Turu firma ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 


Anahtar kelimeler:

Almanya turu gezisi, Köln turu gezisi, otobüsle Avrupa turu, baştanbaşa otobüsle Avrupa gezisi, büyük Avrupa turu, 16 gün otobüsle Avrupa turu, 2020 otobüsle Avrupa turları, Otobüsle Avrupa Turu yorum