AMSTERDAM


GENÇLERİN ŞEHRİ AMSTERDAM

Otobüsle Avrupa Turumuz içinde hem bir gece konaklama yapacağımız hem de 24 saat geçireceğimiz şehirlerden biri de Amsterdam. Amsterdam gezilecek yerler açısından zengin şehirlerden biridir. Hollanda'nın Başkenti Amsterdam Otobüsle Avrupa Turu kapsamında başlıca gezi noktalarımızdan konaklama yapacağımız önemli bir durağımız.

Kanalları ve tarıma elverişli toprağı sayesinde hem tarım anlamında hem de ticaret anlamında zenginleşmiş Avrupa’nın okyanus ötesine açılan bir kapısı haline gelmiş. Zaman içinde bu özelliklerinin üstüne turizmin popüler hale gelmesiyle Amsterdam dünyada en çok turist çeken şehirlerden biri haline dönmüş. 

Yüzölçümü olarak küçük ama ekonomisi ve AB içindeki ağırlığı büyük olan Hollanda'nın 2. Dünya savaşında fazla zarar görmemiş şehridir Amsterdam.

Haydi Avrupa’ya ile Amsterdam

Avrupa Turumuz sırasında akşamüstü geleceğimiz ve yine akşamüstü ayrılacağımız Amsterdam turunda extra olarak Giethoorn ve programda yer alan Volendam kasabası da var.

Gecesinde de Amsterdam’ı keşfetmek için zamanımız olacak. Eğlence hayatı ve sanata olan yakınlığı ile bilinen Amsterdam aynı zamanda özgürlüğe olan düşkünlüğü de ile de bilinir. Sırf bu yüzden bile Amsterdam’a çok sayıda turist gelmektedir.

Amsterdam gezilecek yerler:

Amsterdam’da gezilecek görülecek pek çok nokta var. Müzelerden hoşlananlar için; Devlet Müzesi, Eski kilise ve Van Gogh Müzesi ve Madame Tousset Müzesi de gezilecek yerler arasında. 

Kanalların dışında eğlence meraklıları için Kırmızı Işık Sokağı ve mahallesi, (Red Light) Dam Meydanı da popüler yerlerden. Çiçekleri ile meşhur Hollanda’ya gelmişken Çiçek Pazarı’na da uğramadan gitmek olmaz herhalde. 

Lisse kasabası laleleri ile ünlüdür. Müze gibi gezilecek lale bahçeleri fotoğraf çekimi için olağanüstü bir yerdir. 

Yeryüzündeki en güzel yerlerden biri olan Giethoorn; Amsterdam’a bir saat uzaklıkta masalsı köydür. 

Marken ve Volendam kazaları yine lale bahçeleri ve yel değirmenleri, peynir çiftlikleri ile görenleri büyüler. Sonuç olarak Amsterdam’ın merkezi kadar etrafı da gezilmeye değerdir.

Amsterdam’da neler yapılır?

Amsterdam turunda yapılacak çok şey var. Dileyenler kanalların etrafını bisikletlerle gezebilir, dileyenlerse yürüyüş yaparak Amsterdam’ın kendine hak mimari özelliklerine sahip binalarını izleyebilirler. Dileyenler Dam meydanında oturup etrafı gelip geçenleri dahi izleyebilir. 

Amsterdam’ın meşhur patates kızartması cipslerinden tadabilirsiniz. Ya da Peynir dükkanlarında satın almasanız bile peynirleri tatmanız mümkün.

Çiçeklerle süslü köprülerde fotoğraf çektirebilir. Kanallara bakan cafelerde gelip geçen tekneleri izleminiz de mümkündür. Tekne turuna çıkıp kanalları kanalların içinden keşfedebilirsiniz.

Ana sayfamızı ziyaret etmek için Otobüsle Avrupa Turu sayfamızı ziyaret ediniz.

Otobüsle Avrupa Turları tavsiye yazısı için Avrupa Turu tavsiye  yazısını okuyabilirsiniz.

Aven Camp ile yurtiçi turlarımız için kamp turları ve mavi yolculuk  sayfamızı ziyaret ediniz. 

Amsterdam'ın içinde bulunduğu Hollanda hakkında da yazımızı okumak ve daha fazla bilgi sahibi olmak için: Hollanda yazımıza tıklayınız. 


Anahtar kelimeler:

otobüsle Avrupa turu 2022, Benelüx ülkeleri turu, Amsterdam gezisi, Hollanda gezisi, Gietnoorn tur, Büyük Avrupa turu, Red light sokağı, ekonomik Avrupa turları, Haydi Avrupa'ya, Otobüsle Avrupa öğrenci