MADRİD


Madrid

Madrid İspanya'nın başkentidir ve İspanyol Kraliyet ailesinin yanı sıra İspanyol Hükümeti'ne de ev sahipliği yapmaktadır. Bu modern metropol kent yaklaşık 3,5 milyon kişi nüfusu ile, aynı zamanda İspanya'nın en büyük kenti ve İspanya'nın ekonomik ve sanayi merkezi.

İber Yarımadası'nın merkezinde; dağlar ve doğal parklar ile çevrilidir Madrid. Ülkenin merkezinde yer almasına rağmen, geleneksel olarak İspanya'nın farklı bölgeleri arasında bir merkez olmuştur ve bu nedenle tüm büyük İspanyol şehirlerine tren, karayolu veya hava yoluyla bağlıdır.

Madrid, hem kültür hem de eğlence sunan birçok ilgi çekici yere sahiptir.

Madrid'de boğa güreşi, flamenko ve tapastan çok daha fazlası var, ancak üçünü de İspanyol başkentinde kesinlikle bulursunuz. Barselona genellikle dikkatleri üzerine çeker, ancak dünyanın en eski restoranı olan Golden Triangle of Art'ı ve İspanyol rüyalarınızın flamenko kulübünü bulacağınız yer Madrid'dir.

Madrid zengin bir tarihe, muhteşem mimariye, birinci sınıf alışverişe ve canlı bir gece hayatına sahip bir şehirdir. Güzel sanatlar, mükemmel içecekler, lezzetli tapaslar ve doğaçlama sokak performanslarıyla dolu bir Avrupa başkenti.

Gardırobunuzu yenilemek mi istiyorsunuz? Madrid, tasarımcı butikleri, ana perakendeciler ve türünün tek örneği mağazalarla doludur. Ve bunları ararken de gezerken de yol boyunca mola vermek için çok sayıda kafe de var.

Madrid, bir değil iki dünyaca ünlü futbol kulübüne ev sahipliği yapan bir kolej şehridir - Real Madrid ve Atletico Madrid. Mart-Ekim ayları arasında gerçekleşen boğa güreşinin dünya başkentidir. Barselona gibi plajları olmasa da Madrid yapacak çok şey sunuyor.

Madrid yapacak o kadar çok şey sunuyor ki, siesta konseptini benimsemek isteyebilirsiniz. Şehrin barları ve kulüpleri gece yarısından sonra son derece insanı cezbeder. Öğleden sonra kestirmek, geziyle geçen bir günden müzik ve dans gecesine geçiş yapmak için ihtiyacınız olan zaman dilimidir.

Şehir, kraliyet sarayı, Plaza Mayor veya birçok heykelcik gibi harika anıtlarla doludur ve sanatla ilgilenen insanlar için Del Prad o, Reina Sofia veya Thyssen müzeleri gibi ünlü İspanyol ressamların (Velazquez, Goya, Picasso veya Miro) en fantastik koleksiyonlarından bazılarına sahiptir.

Eğlenmeyi seviyorsanız, Madrid'de iki büyük eğlence parkı (yeni Warner Bros parkı dâhil) vardır ve düzenli uluslararası konserler, büyük bitpazarları, geçit törenleri ve devam eden diğer etkinlikler vardır.

Madrid spor meraklılarına kış aylarında kayaktan (otobüsle sadece 1 saat uzaklıkta) tüm yıl boyunca golfe, uluslararası spor etkinliklerine ve Üniversite tesislerinde hemen hemen her sporu yapma olanağına kadar her şeyi sunabilir.

Gece dışarı çıkmayı seviyorsanız, Madrid tüm hafta boyunca çok ilginç bir gece hayatına sahiptir ve tüm yıl boyunca açıktır. Bir tapa (İspanyol yemeği) için dışarı çıkabilir, çok güzel bir restoranda yemek yiyebilir, sinemaya veya birçok tiyatrodan birine gidebilir ya da hemen hemen her tür bar veya disko bulabilirsiniz.

Madrid’de başlıca gezilecek yerler:

1. Prado Müzesi

2. Buen Retiro Park'ı ve Crystal Palace

3. Kraliyet Sarayı ve Bahçeleri

4. Plaza Mayor'da dolaşın

5. Puerta del Sol: Şehrin Kalbi

6. Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia

7. Fuente de Cibeles ve Gran Via

8. Debod Tapınağı: Eski Bir Mısır Tapınağı

9. Ermita de San Antonio de la Florida'daki Goya Freskleri

10. Museo Thyssen-Bornemisza: Güzel Sanatlar Müzesi

11. Estadio Santiago Bernabeu: Real Madrid'in Stadı

12. Basilica de San Francisco el Grande

Güney Avrupa Turu; 

Yunanistan'ın Kavala'dan Portekiz'in Lizbon şehrine kadar tüm Güney Avrupa'yı otobüsle gezme şansı. İspanya ve İtalya odaklı Avrupa turumuz en iyi rota en iyi fiyat avantajıyla.

Avrupa Turlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için: Otobüsle Avrupa Turlarımız

Yurtiçi Gençlik Kampı Turlarımız için: Kamp Turları ve Mavi Yolculuklar

Avrupa Turlarımız hakkında yorumlar ve bilgilendirmeler için: Haydi Avrupa'ya Blog

Anahtar kelimeler:

Madrid, hakkında genel bilgiler, İspanya Turu, Baştan başa İspanya turu, Güney Avrupa turu, Büyük Avrupa Turu, otobüsle Avrupa turu, İspanya gezilecek yerler, İspanya İtalya turu, Otobüsle Güney Avrupa turu