NAPOLİ


Napoli; tatların, kültürün ve tarihin; bilgi, neşe ve büyüleyici eğlence ile birbirinin içine geçtiği Bir İtalya şehridir

Bölge,  Vezüv Dağı’nın tepesindedir ve güzelliği birçok sanatçı için ilham kaynağı olmuş muhteşem bir körfeze bakar.

Manzaranın albenisi, Akdeniz'in masmavi sularını birer mücevher gibi süsleyen güzel adalar, ateşli ve hayat dolu bir insanın enerjisi, bu toprakların her santimini saran, sevilen şarkıları ve lezzetli tariflerinin olduğu o yaşama sevincinin kapılarını aralıyor.

Napoli gibi çok az sayıda yer sanat ve tarih meraklısından doğa ve deniz tutkunlarına, enogastronomiden eski geleneklere kadar her tür turisti heyecanlan bir yapıya sahiptir.

İki yer körfezi vurgular ve tanımlar:  Güneyde Sorrento Körfezi  ve kuzeyde Phlegraean Fileds'ın muhteşem  alanı. Bu yayın merkezinde, hemen arkasında görkemli Vezüv ile Napoli yer alır.

Pompeii ve Herculaneum siteleri büyük bir arkeolojik değere sahiptir. Özellikle bu arazinin güzelliğini ilk kez fark edenler Roma imparatorlarıdır. Bölgenin tamamı, uzun zaman öncesine ait buluntularla serpiştirilmiştir.

Böyle eşsiz bir manzara çizen volkanik patlamalar ve lav akıntıları tarafından binlerce yıl boyunca yaratılan doğal şaheser başka bir konudur.

Son olarak, gökyüzüyle bütünleşecek kadar mavi bir denizde, üç ada -  Capri,  Ischia, Procida  ve birkaç adacık - her biri benzersiz kimliklere ve tarihe sahiptir. 

Avrupa Turlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için: Otobüsle Avrupa Turlarımız

Yurtiçi Gençlik Kampı Turlarımız için: Kamp Turları ve Mavi Yolculuklar

Avrupa Turlarımız hakkında yorumlar ve bilgilendirmeler için: Haydi Avrupa'ya Blog