GİRNE


Kuzey Kıbrıs Tatilinde Girne'yi Keşfedin

Girne'de tatil sadece liman ve kaleden daha fazlasını ifade eder. Eski şehrin sokaklarında dolaşırken, şehrin etrafında aslen koruyucu bir perde oluşturan Lüzinyan duvarlarının ve kulelerinin kalıntılarından asla uzakta olmayacaksınız.

Girne tatilleri, son moda tasarımcılardan Kıbrıs hediyelik eşya mağazalarına kadar her şeyi sunan geniş bir mağaza yelpazesi ile, alışveriş meraklıları için pek çok şey sunar - gerçekten dikkate değer restoran seçeneklerinden bahsetmiyoruz bile.

Girne, Kuzey Kıbrıs'ı keşfetmek için ideal bir üstür ve adanın en iyi konaklama yerlerinden bazılarına sahiptir. Yine de kırsalın sakin güzelliğine de uzakta olmayacaksınız.

Kuzey Kıbrıs tatilinizin ve seçkin Girne otelinizin konaklamanın bir zevk olacağından ve ihtiyaçlarınızı karşılayacağından emin olmanız için Girne Otellerinden muhtemelen en iyisini seçmelisiniz.

Girne'de gezilecek yerler...

Girne mimari açıdan ilgiyle doludur Lawrence Durrell'in klasik romanı 'Bitter Lemons of Cyprus'un geçtiği yer olan Bellapais Köyü arabayla birkaç dakika uzaklıktadır ve 13. yüzyıldan kalma manastır, köyün Durrell'in zamanından bu yana çok az değiştiğine tanıklık etmektedir.

Yakınlardaki Haçlı kaleleri Hilarion Kalesi, Kantara ve Buffavento özellikle görülmeye değer. Girne'nin batısında narenciye bahçeleri, yemyeşil ormanları ve verimli ovaları ile 'kuzey Kıbrıs'ın bahçesi' yer alır.

Burada, adanın ve denizin hayranlık uyandıran manzaralarının bulunduğu Pers sarayı Vouni ile birlikte Roma yerleşimi Soli yine görülmeye değer yerlerdendir.

Çoğu ziyaretçi için, Kuzey Kıbrıs'ta tatil demek Girne demektir. Ve Girne, Girne Limanı anlamına da gelir . Huzur daha liman görülmeden hissedilir ve deniz kıyısında gezinirken dingin bir atmosfer oluşur.

Girne gezilecek yerler, Girne görülecek yerler, Kıbrıs tatili, Kıbrıs turu, Kapalı Maraş turu, Magosa turu, Avrupa Turları, vizesiz yurt dışı turlar, ekonomik yurt dışı turlar, Avrupa turu tavsiye, 2022 Kıbrıs turları

Girne Hakkında daha fazla bilgi için: Wikipedia Girne

Diğer turlarımız hakkında daha fazla bilgi: Haydi Avrupa'ya 

Kamp Turları hakkında daha fazla bilgi: Kamp Turları