Fransa


Fransa

Fransa Euro Avrupası’nın gelişmişlikte en büyük 3 devletinden biri. Hem Akdeniz kıyılarındaki tatil şehirleri ile hem de içerde yer alan meşhur Paris - Bordoux kentleri ile turistlerin oldukça ilgisini çeken dünyanın en çok turist çeken ülkesi olarak görenleri kendine hayran bırakıyor. Fransa Akdeniz'e ve Atlas Okyanusuna kıyısı bulunan bir ülke.

Fransa gelişmiş ekonomisi, tarihsel birikimi, özellikle kültür ve sanata verdiği önem, politik gücü, turizm potansiyeli ve jeopolitik konumu ile Batı Avrupa’nın dikkate değer ülkesidir.

Fransa, Avrupa Birliği’nin kurucu ülkelerinden biridir. Üye ülkeler içinde yüzölçümü en büyük olanıdır. Deniz aşırı yerlerde de toprakları bulunur. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin beş daimi üyesinden biridir.

Fransa Avrupa’nın en yaygın ulaşım ağlarından birine sahiptir. Kara yolu, tren, hava yolu, deniz ulaşımı metro gibi ulaşım yolları açısından oldukça gelişmiştir.

Fransa gezilecek yerler

Fransa'nın her tarafı gezilebilir görülebilir şehir ve kasabalarla dolu. Fransa'nın hemen topraklarının tümü gezilmeye görülmeye değer. Her ne kadar 1789 İhtilalinden sonra 2. Dünya savaşı sonuna kadar huzuru bulamamış olsa da modernite ile tekniği, doğal güzelliklerle sanatsal güzellikleri bir arada harmanlamış ve bugünkü Fransa ülkesi oluşmuş.

Fransa'nın 4 şehrini gezip görme şansımız olacak. Bunlar Paris, Marsilya, Cannes ve Nice şehirleri. Paris şehrinde yaklaşık 2 günümüz geçerken Marsilya'da 2 saatlik zaman, Cannes Panaromic şehir turu ve Nice şehrinde de zaman geçireceğiz.

Paris: Fransa’nın Başkenti ve en büyük şehri. Avrupa’nın da en büyük şehirlerinden biri. Özellikle kültür, sanat, mimari ve şehir ve çevre planlaması ile göz kamaştırır. Dünyanın en çok turist çeken şehridir. Seinne Nehri'nin üzerine kurulu Paris; Moda ve lüksün de başkentidir. "Işık Şehir" (Ville Lumière) diye de anılır. Eyfel Kulesi, Zafer Takı, Louvre Müzesi, Notre Dame Katedrali, Şanzelize Bulvarı gibi önemli gezilecek görülecek yerlere sahiptir. Sayısız müzereye ve eserlere ev sahipliği yapar.

Marsiya; Fransa’nın 2. Büyük kenti ve aynı zamanda hem tarihsel birikimi hem de turizm potansiyeli yüksek bir şehir.

Nice; Özellikle başta Fransa olmak üzere Avrupa’nın tatil bölgelerinin başında gelen bir şehir. Deniz turizmi ön plana çıkıyor.

Cannes, Sine film festivalleri ile adını duyurmuş, Nice gibi tatil bölgesi olan Cannes küçük bir akdeniz şehri.

Anahtar kelimeler:

Otobüsle Avrupa Turu, 2019 Otobüsle Avrupa, 15 günlük Avrupa Turu, Büyük Avrupa Turu, tüm Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu yorum, otobüsle Avrupa turu ekşi, 2019 bayram tatili Avrupa turu, büyük Avrupa turları, büyük Avrupa Turu, Otobüsle Avrupa Turu öğrenci