İspanya


İspanya

Daha önceden tıpkı Almanya ve Fransa gibi dünyanın önemli ülkelerinden biri iken son yarım yüzyıldır eski etkisini kaybetmiş İspanya;  şimdilerde en çok futbol ve kültürel faaliyetlerle gündeme geliyor. Katalanlarla arasındaki siyasi sorun şimdilik çözülmüş görünüyor. Yaklaşık nüfusu 50 milyondur.

Bugünkü sınırları 15. yüzyılın sonlarında çizilen İspanya; İslam dininden ve Arap kültüründen de tarihsel geçmişi nedeniyle oldukça fazla etkilenmiştir. İspanya topraklarında, o dönemden kalma Kurtuba Camii ve Elhambra Sarayı gibi iki çok önemli eser bulunuyor. Boğa güreşleri ile Flamenko dansı ile Mimar Gaudi'nin eserleri ile Arap Medeniyetinin esintileri ile İspanya Avrupa'nın en çok turist çeken ülkelerinin başında geliyor.

İspanya gezilecek yerler

Barcelona, Madrid, Toledo, Cordoba, Valensia ve diğer şehirleri ile İspanya görülmeye ülkelerden biri. İspanya aynı zamanda futbol endüstrisi ile gündeme gelen bir ülke. Her yıl milyonlarca futbolsever Real Madrid ve Bercelona maçlarını izlemek için İspanya’ya geliyor.

Eğer İspanya’nın Arap kültüründen nasıl etkilendiğini görmek isterseniz de daha çok İspanya’nın güney bölgesini gezmelisiniz…

İspanya’nın mutfağı ve içecekleri de meşhurdur. Eğer İspanya’ya gelirseniz baharatlı ve deniz ürünlü yerel yemeklerini tatmalısınız.

İspanya; Haydi Avrupaya'nın Otobüsle Büyük Avrupa Turları kapsamında uğrayacağı ülkelerden; Barcelona da konaklayacağı şehirlerden biri.


Anahtar kelimeler:

Otobüsle Büyük Avrupa turu, Baştan başa Avrupa Turu, İspanya gezilecek yerler, İspanya'nın şehirleri, Otobüsle Avrupa Turları, Avrupa turu,Otobüsle Avrupa, 2019 Otobüsle Avrupa Turu, otobüsle Avrupa Turu öğrenci