İtalya


Başkenti Roma olan ve 61 Milyonluk nüfusa sahip olan İtalya Avrupa’nın Güneyinde ve bir Akdeniz’de bir yarımada halinde bulunur.  Roma İmparatorluğu’na ev sahipliği yapan bu İtalyan Yarımadası baştanbaşa tarihi ve sanatsal eserler dolu bir turizm cennetidir.

Dünyanın en küçük devletlerinden Vatikan ve San Marino da bu İtalyan yarımadasında bulunur. İtalya devletine bağlı pek çok ada da başta Sicilya olmak üzere İtalya’nın etrafındadır.

Otobüsle Avrupa Turunda İtalya

İtalya’nın her bir şehrinin kendine ait özellikleri bulunur. Roma Başkenttir ve Roma İmparatorluğu’na adını veren baştanbaşa sanat eserleri ile dolu bir kenttir. Milano kuzeyde İtalya’nın sanayi merkezidir ve Paris’ten önce modanın başkenti özelliğini taşır. Venedik ise kanalları ve ayrı şehir mimarisi ile dünyanın en özellikli şehridir. Floransa; Rönesans’ın çıkış yeri ve dünyanın en önemli sanatçılarıyla bilim adamlarını yetiştiren doğal güzellikleri ile sanatsal eserleri içinde barındıran bir kenttir.  

İtalya festival ve etkinliklerle de turistlerin akınına uğrayan bir ülke. Dünyanın en eski film festivali geleneksel Venedik Film Festivali, tarihi maskeleri ve kıyafetleri ile ünlü Venedik Karnavalı, Siena Palio Festivali, San Remo’da Müzik Festivali, Milano’da Moda Haftası ülkenin en önde gelen kültür ve sanat etkinlikleri. Ekonomik anlamda İtalya’ya değer katan en önemli faktör turizmdir. Turizm ülkenin önemli gelir kaynağı.

Otobüsle Avrupa Turu kapsamında ve Yunanistan İtalya turları kapsamında İtalya'nın 5 kentini görme ve gezme fırsatımız olacak.