Slovenya


Slovenya ve Başkenti Lübyana - Ljubljana (sevilen yer anlamındadır) gezeceğimiz ve konaklayacağımız ülkeler içindedir. 


Otobüsle Büyük Avrupa Turumuz, Otobüsle Orta Avrupa ve Balkan Turumuz ve Otobüsle Yunanistan Büyük İtalya ve Balkanlar Turumuz kapsamında gezilecek ülkeler arasında Slovenya da bulunmaktadır. 

İtalya'dan sonra Bled Gölü ile meşhur olmuş sevimli ülke Slovenya yaklaşık 2 milyon nüfusa sahip ve İstanbul'un 4 katı yüz ölçümüne sahip bir ülkedir. 2. Dünya Savaşında Almanlar ve diğer ülkeler tarafından işgal edildi. Savaşta nüfusunun yüzde 8'ini kaybetti. Dağılan Yugoslavya'nın şimdiki en gelişmiş ülkesi. 2004 yılından beri Avrupa Birliği ülkesi. 

Slovenya'nın başlıca gezilecek yerleri olarak pek çok yer sayılabilir. Alp dağlarının güneyinde Adriyatik Denizine doğru uzanan Slovenya yemyeşil bir örtüye sahip ülke. 

Slovenya'da başlıca gezilecek yerler olarak, Lübyana şehri, Bled Gölü, Lübyana Kalesi, Alp Dağları, Bohinj Gölü, Piran Tatil Kasabası, Smarna Gora Dağı sayılabilir. 

Anahtar kelimeler:

Otobüsle Avrupa Turu, Otobüsle Orta Avrupa turu, Otobüsle İtalya Turu, Otobüsle İtalya Yunanistan turu, Otobüsle Avrupa Turları,Otobüsle Tüm Avrupa Turu, Otobüsle Avrupa Turu 2019, Büyük Avrupa Turu, Slovenya