İsveç


Kuzey Avrupa ve İskandinav Ülkeleri Turlarımızda ziyaret edeceğimiz İsveç; Kuzey Avrupa'da, İskandinavya Yarımadasında yer alır. Batı ve kuzeyde Norveç, güney ve güneydoğuya doğru Baltık Denizi, doğudaysa Finlandiya ve Bothnia Körfezi vardır.

İsveç tam bir doğal güzellikler harikası bir ülke. Bu tabii güzellikler kendisini ziyarete gelenleri mest eder hayran bırakır. Kuzey ülkeleri arasında en kalabalık ülke olan İsveç'in yaklaşık 10 milyon nüfusu vardır. Yüzölçümü olarak Avrupa Birliği’nin de en büyük ülkelerindendir. Başkenti Stockholm olan İsveç’ite İsveççe konuşulur. 2001 yılından itibaren AB ülkesidir.

Gezilecek yerler:

Muhteşem doğasıyla, oldukça soğuk kış aylarıyla, pitoresk balıkçı köyleri ve ren geyiği arazisiyle egzotik bir görünüm andırır İsveç. İsveç’te renkli ahşap binalar, eski ve renkli kulübeler yenilikçi modern mimari ile yapılmış binaları ile zengin ve gösterişli bir ülkedir İsveç. İster yürüyüş yapın doğasında, ister müzelerini gezin, isterseniz gelişmiş balık kültürü ile tanışın.

Anahtar kelimeler

Kuzey Avrupa ve İskandinav turu, İskandinav kuzey Avrupa turu, otobüsle İskandinav kuzey Avrupa, otobüsle Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu 2019, otobüsle büyük Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu yorum