Finlandiya


Finlandiya ya da finlerin tabiri ile Suomi.  Yaklaşık 6 milyon nüfusa sahip göllerden ve bataklıklardan oluşan bu ülke aynı zamanda dünyanın en huzurlu ülkelerinin başında gelir. Başkenti Helsinki olan Finlandiya dünyada eğitim sisteminin mükemmelliği ile bilinir. Helsinki ise yaklaşık 600 bin nüfusa sahiptir. 

Çok sakin ve huzurlu bir ülke olan Finlandiya, aynı zamanda sosyal güvenlik sisteminde dünyanın en ileri ülkelerinden biridir. Geleneklerine ve dillerine bağlı olan Finlandiya'da . deniz ürünleri çok yaygındır. Önemli geçim kaynağı denizciliktir. Gezilecek çok fazla yeri olması ve doğal güzelliklere sahip olması Finlandiyayı ilginç kılan özelliklerden biridir.

Kuzey Avrupa Turu - Finlandiya 

Otobüsle Avrupa Turumuzda olmasa da Kuzey Avrupa İskandinav Ülkeleri turumuzda başlıca gezeceğimiz ülkelerden biridir. Baştan başa Avrupa turları kapsamında gerçekleşecek turlardan biri de 2019 yılında İskandinav Kuzey Avrupa Turu'durAnahtar kelimeler: Otobüsle Kuzey Avrupa turu, Otobüsle İskandinav Turu, otobüsle Avrupa Turu, ekonomik Avrupa turları, 15 gün Avrupa turu, 2019 Kuzey Avrupa Turu, otobüsle Avrupa turu yorum, otobüsle Avrupa turu öğrenci