Slovakya


Slovakya, ziyaretçiye çeşitli ve büyüleyici bir ülke sunar. Zengin kültürel ve tarihi mirasa sahip bir Farklı tarihi dönemlerde inşa edilmiş birçok müstahkem kale, çoğu restore edilmiş olağanüstü güzel tarihi sit alanları bulunmaktadır.

Her şehir, ziyaretçilerin Slovakya'nın kültürel hazinelerini keşfetmelerine olanak sağlayan, bugün hala yaşayan folklorlar sayesinde eşsiz müzeler içeriyor.

Bu müzeler, Avrupa'yı çağlar boyunca değiştiren birçok tarihi gelişmeyi bünyesinde saklıyor. Ülkenin muhteşem doğal güzelliği ise turistler için en dikkat çekici şey.

Slovakya, dinamik ve verimli bir ekonomiye ve büyük bir sanayi tabanına sahip bir ülkedir. Doğal zenginliklerine nasıl saygı duyulacağını ve korunacağını biliyorlar. Slovakya, turistler için eksiksiz ve renkli aktiviteler listesi sunuyor.

Entegre iletişim ağı ve ulaşım yolları (havaalanları, otobüsler, trenler, taksi ...) sayesinde ülke içinde seyahat kolaylığı sağlanıyor.

Yaz aylarında, Slovakya'nın birçok güzel dağlık bölgesi sayesinde doğa yürüyüşü, turistlerin Karpat Dağları'nın etkileyici manzaralarını keşfetmesine ve milli parklardan ve eyalet doğa korumalarından yararlanmasına olanak sağlayan favori bir deneyimdir.

Kışın, uygun kar yağışı nedeniyle kayak, kolayca erişilebilir ve tüm modern kolaylıkları ve güvenliği sunan geniş kayak alanlarıyla Slovakya'da gözde bir spordur. Diğer birçok yapılabilecek etkinlikler de şu şekilde sıralanabilir; yürüyüş, kaya tırmanışı, bisiklete binme, yüzme, doğal manzarayı keşfetme, yokuş aşağı ve kros kayağı, snowboard ve daha pek çok şey...

Slovakya ayrıca kaplıca kentleriyle ünlüdür. Bunların en ünlüsü olan Piestany, tüm Avrupa’dan ve dünyadan ziyaretçilerin dikkatini çeker. Slovakya, tüm dünyayla karşılaştırılabilir olan buz mağaraları dahil olmak üzere eşsiz bir mağara ağına sahiptir. Dünyanın en büyük mağaralarından birkaçı Slovakya'da bulunuyor.

Slovakça diline gelince, Çekçe ile yakından ilgili ve Polonya ile eski Yugoslavya'nın dillerine nispeten yakın olan bir Batı Slav dilidir.

Milliyetler :% 85 Slovak (kökenli Slav kökenli),% 10 Macar,% 3 Roman. Önemli küçük milletlerden Çek, Ruthenyalı, Ukraynalı, Alman ve Polonyalılaryaşar Slovakya’da…

Dinler:% 63 Roma Katoliği,% 9 Protestan,% 4 Yunan Katolik,% 2 diğer kiliseler.

Modern Slovakya, 1993 yılında, Çek Cumhuriyeti'nden barışçıl bir şekilde ayrılarak, eski Çekoslovakya'dan karşılıklı anlaşma ile ayrılarak bağımsız bir ulus devlet olarak doğdu. (Slovakya'da 1945'ten beri hiçbir tür organize çatışma yaşanmadı.) Birçok yabancı, Slovakya'yı eski Yugoslavya'nın Slovenya’sı ile karıştırıyor.


Anahtar kelimeler: 

Otobüsle Orta Avrupa, Kuzey Avrupa turu, İskandinav Turu, Slovakya Bratislava, otobüsle kuzey Avrupa ve İskandinav turu, otobüsle Avrupa turları, otobüsle tüm Avrupa,büyük Avrupa turu, otobüsle avrupa turu