Slovakya


Polonya

Otobüsle Büyük Avrupa Turu ve Orta - Kuzey - İskandinav Turlarımızda görüp ziyaret edeceğimiz ve Başkenti Bratislava'da zaman geçireceğimiz bir ülke Slovakya. Orta Avrupa'nın kalbinde yer alan ve Viyana Prag Budapeşte üçgeninin ortasında kalan bu güzel ülke 2004'ten beri Avrupa Birliği ülkesi.

Yaklaşık nüfusu 6 milyon olan Slovakya doğal güzellikleri ile de ön planda. Slovakya Avrupa Kıt'asının aynı zamanda otomobil üretim yeri. Wolswagen, Renault, Kia ve Pevgeot bunlardan bazıları. Slovakya şimdilerde dağılmış olan eski Çekoslovakya ülkelerinden birisi aynı zamanda. 

Polonya gezilecek yerler:

Büyük oranda dağlarla kaplı bu ülkenin yüzeyine Karpat dağları biçim verir. Yine kaplıca ve ılıcalar, ortaçağ şatoları, kaleler, ahşap ve gotik kiliseleri ilgi gören Slovakya’da çivi çakılmadan yapılmış ağaç köy evleri ise Unesco koruma mirası içerisinde yer alır. Hem kış turizmi, kayak yapanların uğrak noktası, gerekse dünyaca ünlü kaplıcaları ve ılıcaları ile ve hem de Avrupa birliğinde en çok gelişme gösteren ülke olması sebebiyle Slovakya bir cazibe merkezi halinde. Küçük ve butik bir ülkedir Slovakya. Eski bir şehir olan Bratislava ise birikimli bir kültür taşıyıcısıdır.
Anahtar kelimeler: 

Otobüsle Orta Avrupa, Kuzey Avrupa turu, İskandinav Turu, Slovakya Bratislava, otobüsle kuzey Avrupa ve İskandinav turu, otobüsle Avrupa turları, otobüsle tüm Avrupa,büyük Avrupa turu