Estonya


Nüfusu yaklaşık 1 milyon 300 bin olan Estonya’nın Başkenti Tallinn.. Letonya ve Rusya ile sınır komşusu Olan Estonya; Estonca konuşur. Ülkenin yaklaşık yüzde 50’si ormanlarla kaplıdır. Her 5 yılda bir yapılan Tallinn şarkı festivalinin finalinde ortalama 20 bin kişi sahnede beraber şarkı söyler. Başkent Tallinn’in surlarla kaplı tarihi kısmı komple UNESCO koruması altındadır.

Estonya’da 15 şehir bulunmaktadır. Baltık bölgesi nazara alındığı zaman Estonya bölgenin lokomotifi konumunda kabul edilmektedir. Başkenti ve en kalabalık şehri Talinn’in nüfusu yaklaşık 1,3 milyondur. insan yaşamaktadır. Avrupa Birliği üyesi Estonya, üniversiteleri ve eğitim sistemi ile de ön palana çıkmaktadır.

Haydi Avrupa'ya ile Estonya

Otobüsle Avrupa Turları içinde planda yer alan Kuzey – Orta Avrupa ve İskandinav Turumuzda ziyaret edeceğimiz ülkelerden biri de Estonya. Başkenti Talinn’i de gezip görmenin mümkün olduğu turumuz otobüsle gerçekleştirilecek. 


Anahtar Kelimeler:

Otobüsle Kuzey Avrupa Turları, İskandinav Turları, Estonya Talinn turu, Büyük Avrupa Turu, 2019 Avrupa Turları, Baltık ülkeleri turu, Estonya gezisi, Kuzey Orta Avrupa turu, ekonomik Avrupa turu