Moldova


Moldova

Doğu Avrupa Ülkesi olan ve Başkenti Kişinev olan Moldova Ukrayna ile Romanya arasında yer alır. Nüfusun yarısından fazlası Moldovalılar diğer yarısı da Ukraynalılar ve Ruslardan oluşur. Ayrıca Gagavuz Türkleri de bu topraklarda yaşarlar.

300 yıl boyunca Osmanlı hâkimiyetinde kalan Moldova toprakları daha sonra Rus egemenliği altına girdi. Rusların halen kültürel ve ekonomik olarak etkisi altındadır.

Moldova gezilecek yerler

Moldova Türkiye için vizesiz gidilen ülkeler arasındadır. Ama pasaport şartı aranmaktadır. Moldova Cumhuriyeti, zengin bir kültürel mirasa sahiptir bu da turizm için önem taşıyan bir özellik. Geto-Dacia ve Roma surlarına sahip olan Moldova’da Ortaçağ kale kalıntıları, çeşitli arkeolojik zincirleri, konaklar ve köylü ev kalıntıları, öncelikle Eski Orhei, mağara manastırları turistler için dikkat çekicidir. Turistlerin ilgisini çekebilecek XIX. ve XX. yüzyılların iç mimari anıt örnekleri Kişinev’de görüşmeye değerdir. Moldova Cumhuriyeti’nde, sahip olduğu zengin koleksiyonu ile 87 müze faaliyet görür. Ayrıca sağlık turizmi olarak Spa tesisleri, “O sută de movile” doğal rezervi, “Emil Racoviţă” mağrası, Ţaul parkı da bulunur.

Haydi Avrupa'ya ile Moldova

Otobüsle Avrupa turları kapsamında büyük Avrupa turuna dahil olmayan ancak Ukrayna Moldova Turu kapsamında gezilecek ülkeler arasında yer alan Kişinev ve ülkesi Moldova hakkında gezilecek yerler bilgisi. Doğu Avrupa turu olarak uçakla gerçekleştirilecek olan Moldova turu için Moldova gece hayatı Kişinev gece hayatı merak edilenler arasındadır. Tüm Avrupa turu yalnızca Haydi Avrupa'ya organizasyonumuzda bulunmaktadır.

Baştan başa otobüsle Avrupa turları için Haydi Avrupa'ya

Kamp Turlarımız için Aven Camp

Kamp Turları blog sayfamız için: blog.avencamp.com

ya da Avrupa Turu Tavsiye blogunu okuyabilirsiniz. 

sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. 

Anahtar kelimeler:

Otobüsle Avrupa turları, büyük Avrupa turu, Ukrayna Moldova turu, Kişinev Moldova gezilecek yerler, uçakla Moldova turu, Moldova gece hayatı, Kişinev gece hayatı, tüm Avrupa turu, doğu Avrupa turu