Almanya


82 Milyonluk nüfusu ile Avrupa’nın en kalabalık ülkesi olan Almanya’nın başkenti Berlin'dir.

Dünyanın ABD’den sonra en güçlü 2. Büyük ekonomisi olarak kabul edilir. Ekonomik olarak, nüdus olarak, tarımsal üretim olarak sanayi olarak Avrupa’nın en büyüğü ve dünyanın önde gelen ülkelerindendir. Sanayi alanında ve mühendislik çalışmalarında ileri düzeydedir.

2. Dünya Savaşında büyük oranda tahrip edildiğinden şehirler orijinal tarihsel özelliğini yitirmiştir. Avrupa Birliği kurucularından olan Almanya AB üyesi olarak varlığını sürdürür. Avrupa'nın ortasından kuzeyine doğru uzanan Almanya'nın kuzeyinde Danimarka, batısında Hollanda, Belçika, Lüksemburg ve Fransa, güneyinde ise İsviçre ve Avusturya ile doğusunda da Çek Cumhuriyeti ve Polonya bulunur. En büyük şehirleri Berlin, Köln, Frankfurt, Münih, Stuttgart, Hamburg Nürnberg sayılabilir.

Almanya'nın geniş ormanlık arazileri, modernizmi ve tarihi bir araya getiren şehirleri, canlı ticaret ortamı ile Avrupa'nın özellikle iş amaçlı en çok ziyaret edilen ülkesidir. 

Otobüsle Avrupa Turu kapsamında Almanya'nın Köln - Berlin - Hamburg şehirlerini de ziyaret edeceğiz. 

2019 TURLARIMIZ İÇİNDE ALMANYA DA OLACAKTIR. Almanya gezimiz hakkında yorumlar da ileriki aşamada sizinle paylaşılacaktır. 


Anahtar kelimeler: Almanya hakkında genel bilgiler, Otobüsle Avrupa Turu, Büyük Avrupa Turu, Otobüsle Avrupa Turu yorum, otobüsle büyük Avrupa Turu, 2018 otobüsle Avrupa turları, 2019 otobüsle Avrupa turu