Hollanda


Hollanda turlarımıza katılan çoğu gezginimiz için Avrupa'nın en güzel ülkesi. Çünkü sadece bir şehri değil, tüm şehir kasaba ve köyleri güzeldir Hollanda'nın.

Hollanda gerek kimya sanayi, gerek tarımsal üretim gücü, gerekse lale endüstrisi ile Avrupa'nın ve dünyanın en ilgi çeken ülkelerinden biri.

Yeryüzünden bir kaç metre aşğıda bir rakıma sahip olan Hollanda'nın her tarafında kanallara rastlarsınız. Deniz alanının önüne set çekerek ve bataklıklar kurutularak çoğu yüz ölçümünü sağlamış olan Hollanda ticareti iyi bilen limanları ile Avrupa'nın dünyaya açılan kapılarından biri olmuş.

Hollanda'da gezilecek yerler:

Amsterdam, Rotterdam gibi birbirinden güzel şehirleriyle Hollanda da Belçika gibi Avrupa'nın küçük bir minyatürü. Hollanda'nın her tarafında gezecek bir yerler bulursunuz. Yüzölçümü Türkiye'nin Trakya Yarımadası kadar bile olmamasına karşın gezilecek görülecek yüzlerce yer sayılabilir Hollanda'da.

Gerek yel değirmenleri, gerek lale ve diğer çiçek bahçeleri, gerekse peynir çiftlikleri ve kanalları ile Hollanda dünyada en çok turistlerin ilgi duydukları ve ziyaret ettikleri ülkelerin başında geliyor.

Otobüsle Avrupa Turumuzda Hollanda'ya ait 2 şehir göreceğiz. Amsterdam'ın merkezi güzel olduğu kadar çevresi de güzeldir Marken ve Volendam gezilip görülecek yerler arasında.

Ayrıca Otobüsle İskandinav Kuzey Avrupa Turumuzda da ziyaret edeceğimiz ülkelerden biri Hollanda olacak.