VENEDİK


DÜNYANIN EN GÜZEL ŞEHRİ: VENEDİK

Şairlere yazarlara ve romantik tüm düşünürlere ilham kaynağı olan Venedik dünyanın şüphesiz en ilginç kenti. Bugünkü konumuna daha önce neden ve tam olarak nasıl bir ihtiyaçla kurulduğu bilinmeyen Venedik ilk zamanlarında Slovenya kıyılarında bir balıkçı köyüydü. Giderek büyüdü ve bir dönemin dünya ticaretinin merkezi konumuna yükselerek doğu ile batının arasında ticareti sağlayan güç oldu.

Şehir devleti konumunda olan ve denizcilikte çok ileri giden Venedik daha sonra İtalya Devleti'ne katılarak İtalya'nın bir şehri haline geldi.

Venedik gezilecek görülecek yerler

Gondolla sokaklarda gezmek, San Marco meydanında turlamak, San Marco Bazilikasını gezmek ve ön tarafta İstanbul’dan getirilen bronz at heykellerini izlemek, Rialto köprüsünde Büyük Kanalı izlemek Venedik’te yapılması gerekenlerin başında. 

Ayrıca sularla kaplı olmayan tarihi dar sokaklarda turlayabilir, kanallardan geçen gondolları otantik cafelerde kahve içerek izleyebilirsiniz. Adeta açık hava müzesi olan Venedik her insanı büyüleyen dünyanın en egzotik şehirlerinin başında geliyor. 

Tüm Avrupa Turu kapsamında ayrıca Otobüsle Tüm İtalya ve Yunanistan Turumuz kapsamında gezeceğimiz ve konaklayacağımız şehirlerin başında Venedik de geliyor.

Otobüsle Avrupa Turlarımızda ve özellikle Güney Avrupa Turumuzda gezip göreceğimiz en güzel şehirlerden biri de Venedik olacaktır. Venedikle ilgili geçmiş turlarımızdan fotoğraflarımıza bakabilirsiniz.

Venedik Hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için: Venedik Gezilecek Yerler

İtalyanın şehirleri hakkında daha fazla bilgi için: İtalya'nın şehirleri

Kamp turlarımız hakkında daha fazla bilgi için: Aven Camp ile Ege ve Akdeniz Yaz Gençlik Kampı

Anahtar kelimeler:

Güney Avrupa Turu, Venedik gondol turu,Otobüsle Avrupa turu,büyük Avrupa turu,Venedik şehri,bayram tatillerinde Avrupa turu, en uygun fiyata,en ucuz Avrupa turları,İtalya'nın şehirleri,İtalya gezisi,Otobüsle Avrupa gezisi