Baştan başa otobüsle avrupa turları, gezileri, otobüsle italya turu, baştan başa italya turu, orta avrupa turu

İtalya'nın Şehirleri

İtalya’nın şehirleri

Bir çizmeyi andıran İtalya Yarımadası’nda bulunan meşhur şehir devletlerinin birleşmesiyle oluşan İtalya Devleti’nin şehirlerinin her biri açık hava müzesini andırır. Roma İmpatorluğu’nun ve Rönesans’ın beşiği olan bu yarımada, sanat tarihçilerinin laboratuvarı hükmündedir.

Sayısız sanatçıyı yetiştiren, o sanatçılara ait sayısız sanat eserine ev sahipliği yapan İtalya’nın her şehri ayrı bir güzeldir. Roma, Venedik, Floransa, Bologna, Siena, Pisa, Milano, Napoli, Gamignano, Lucca, Verona her biri yaşayan tarihi şehirler.

Roma:

Roma İmparatorluğu'na ve Hristiyanlığa başkentlik yapmış, bu özelliğini de fazlasıyla üzerinde barındıran bir şehir. Şehirde yürürken sanki tarihin içinde yürüyor gibi hissettiğiniz, hislerinizde de yanılmadığınız bu şehir anlatmakla bitmeyecek kadar zengin bir güzelliğe sahip. İmparatorların, kralların, asillerin bir iz bırakmak adına yarışa girdiği bu şehir sanat tarihçilerinin mabedi gibidir.

Roma'da Pantheon Tapınağı daha önce putperest Romalıların tapınağı, mabediydi. Hristiyanlığa toplu geçişten sonra Kiliseye çevrildi ve bilinen en eski kubbeli yapıdır ve hala ayaktadır.

Palatino tepesi ise eski Roma İmparatorluğu'nun merkezi ve saray kalıntılarının bulunduğu alandır. Daha sonra 2. Roma diye adlandırılan ve İstanbul'a da benzeri kurulmak istenmiş, Sultan Ahmet Camiinin bulunduğu bölge de Bizanslılar tarafından seçilmiştir.

Colesium ise Romalıların eğlence kölelerin ise ölüm meydanı idi, hala duvarları ayakta olan Colesium adeta tarihe savaşlara doğal afetlere meydan okur gibi dimdik ayaktadır.

Floransa:

Floransa İtalya'nın Toskana Bölgesinin başşehridir. İçinden Arno Nehri geçmektedir. Da Vinci Mihalengelo ve Galileo gibi büyük sanat ve bilim adamlarını içinden çıkaran Rönesans döneminin parlayan yıldızıdır. Floransa doğal yapısı ve iklimi ile çiçekçiliğin de başkenti olmuştur. Floransa’da gezilecek pek çok müze ve görülecek çok sayıda yapı, sanat eseri bulunur. Aynı zamanda dondurması, pizzası, şekerlemeleri de ünlüdür.

Venedik:

Venedik neden yapıldığı belli olmayan, kendine has şehir planı ve gülkurusu renginde evleri ile dünyanın en farklı ve egzotik kentlerinin başında geliyor. Venedik zaman içinde bir balıkçı köyünden dünyanın önde gelen ticaret güçlerinden biri haline gelmeyi başaran bir şehir devleti oldu. Ticaret şehrinden ise turizm şehrine dönüştü. Şimdi ise dünyada pek çok insanın gitmek istediği şehirlerin başında.

Pisa:

Pisa Kulesi; İtalya’nın en çok turist çeken sembol yapılarından biridir. Mimarı tam olarak bilinmeyen yapı, eğilmesiyle nam salmış yapılan çalışmalar eğilmesini tam olarak durduramamıştır. Ama yavaşlatmıştır. Pisa şehri de Floransa gibi Toskana bölgesinde Floransa’ya 1,5 saatlik mesafede yer alır.

Otobüsle Avrupa Turları kapsamında bu şehirlerden, Roma, Pisa, Floransa ve Venedik şehirlerini göreceğiz.

Dubai turu için detaylı bilgiye sahip olmak için 2021 Dubai Turu sayfamızı ziyaret ediniz.

Yurt dışı diğer turlarımız için Otobüsle Avrupa Turu sayfamızı ziyaret ediniz.

Gençlere yönelik yurt içi turlarımız için Mavi Yolculuklar ve Kamp turları sayfamızı ziyaret ediniz.

Bu sitede başka gezilecek görülecek yerler için Gezi Blogları ziyaret ediniz.

Anahtar kelimeler:

Otobüsle Avrupa Turu, Baştan başa otobüsle Avrupa turu, 2020 otobüsle Avrupa turu, büyük Avrupa turu, Otobüsle büyük italya turu, otobüsle balkanlar ve İtalya

Makaleyi paylaş