HALKİDİKİ


YUNANİSTAN'IN MALDİVLERİ

Baştan başa Otobüsle Avrupa Turu kapsamında gezilecek ve denize girilecek şehirlerden biri de Halkidiki. Yunanistan gezeceğimiz ilk ülke. Halkidiki de Yunanistan'ın gezeceğimiz 3 şehrinden biri. Halkidiki'de denize girme şansımız var. 

Halkidiki turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği, Sırpların, Rusların, Türklerin yoğunlukla gittiği ve tatil yaptığı bir bölgedir. Uzak doğudaki Maldivleri, Türkiye'deki Fethiye Ölüdeniz’i andıran sahilleri, plajları, beyaz kumları, maviliği, yeşilliği, doğal görünümü yaz turizmi için her yıl binlerce kişiyi kendine çeker.

Halkidiki gezilecek yerler

Halkidiki 3 parmak uç şeklindedir. Turizm en baştaki parmak olan Kassandra ve orta parmak Sithonia’da yoğunlaşır. Üçüncü parmak olan Athos ise Yunanlılar için kutsal ve rahiplerin yeri olarak bilinir. Dolayısıyla bu üçüncü parmağa öyle rahat girmek pek kolay değil. 

Kadınlar zaten giremediği gibi erkekler de belli sayıda alınıyor. İlk parmak Kassandra bölgenin en turistik ve en hareketli yeri. Güzel plajları kadar akşamları eğlenmek isteyenlere de hitap eder. Ancak tatil planını yaparken tercihimiz biraz daha sessizlik ve doğallıktan yanaysa eğer direk olarak Sithonia’ya gidilmeli.

Özellikle öğrenci gruplarının turlarla ziyaret ettiği Halkidiki; Yunanistan'ın en turistik şehirlerinden biri olup baştan başa Otobüsle Avrupa Turu kapsamında gezilecek ve denize girilecek şehirlerden biridir.

Haydi Avrupa'ya ile Otobüsle Avrupa Turumuzda Halkidiki programımız içinde gezilecek görülecek yerlerimiz arasında olup extra olarak tur programı içine dahil edimemiştir. 

Herkes tarafından sevilen ve ziyaret edilen Halkidiki Haydi Avrupa'ya misafirlerinin gezip gördüğü eğlendiği denize girdiği mekanların başında gelir. 

Halkidiki hakkında daha geniş bilgi sahibi olmak için: Haydi Avrupa'ya ile Halkidiki yazımızı okuyunuz.

Ana sayfamızı ziyaret etmek için Otobüsle Avrupa Turu sayfamızı ziyaret ediniz.

Otobüsle Avrupa Turları tavsiye yazısı için Avrupa Turu tavsiye  yazısını okuyabilirsiniz.

Aven Camp ile yurtiçi turlarımız için kamp turları ve mavi yolculuk  sayfamızı ziyaret ediniz. 

Anahtar kelimeler:

Otobüsle Avrupa Turu, otobüsle Avrupa turları, büyük Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu 2021, Yunanistan gezisi, baştan başa Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu öğrenci, büyük Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu yorum