PARİS


Fransa’nın ve romantizmin başkenti Paris, dünyanın en çok ziyaret edilen şehri unvanını koruyor. Sayısız sanat eserine ev sahipliği yapan şehrin her tarafı müzelerle ve tarihi binalarla dolu. Paris zaten bir açık hava müzesi.

Paris gezilecek yerler

Eyfel Kulesi, Paris’in simge yapısıdır. Fransız İhtilalinin 100 yılında gerçekleştirilen fuarın ana giriş kapısı olarak yapılmış ve turist akınına uğradığı için sökülmekten vazgeçilerek günümüze kadar ulaşmış.

Seinne Nehri, Paris kentini ikiye bölen ve ulaşım, turizm amaçlı olarak kullanılan Seinne nehri üzerinde çok sayıda görülmeye değer köprü bulunmaktadır.

Notre Dame Kilisesi, Paris’in simge yapılarından biridir. 850 yıllık olan ve Gotik Mimarinin en önemli eserlerinden biridir. Paris’in tam merkezi ve esasen Paris’in kurulduğu, ilk yerleşildiği yerdir.

Disneyland, Eğlence parkı Disneyland, Paris’e yaklaşık 100 km uzaklıkta içinde sayısız oyuncakların, eğlence merkezlerinin oyun alanlarının bulunduğu yerli ve yabancı çok sayıda turistin ağırlandığı çok amaçlı parktır.

Ressamlar Tepesi, Paris nostaljisinin yaşandığı, ressamların sokaklarda turistlerin resimlerini çizdiği merdivenlerle çıkılan Paris’i seyretmenin mümkün olduğu içinde büyük katedralin de yer aldığı tepe.

Champ Elysess Bulvarı ve Zafer Takı, Ünlü alışveriş merkezlerinin ve dükkanların yer aldığı Bulvar, bilinen anlamda dünyanın ilk bulvarıdır. Concorde Meydanı ile Zafer takı arasında yer alan cadde gündüzleri insan kınına uğrar.

Louvre Müzesi ve Sarayı, yaklaşık 1200 uıllık saray, daha önce kralların yaşadığı ve içinde sayısız sanat eserlerinin bulunduğu devletin iadere edildiği bir saraydı. Daha sonra müzeye dönüştürüldü. Çok sayıda restorasyon geçirdi. Mona Lisa tablosunu da içinde barındıran Müze, dünyanın en ünlü müzelerinin başında gelir.

Paris’i gezmek sadece binalar, müzeler, bahçeler, caddeleri gezmek değil elbette. Paris gezisinde yaşanmışlıklar, tarihi olaylar, ünlü ressam, yazar, şair, sanatçıların yaşadığı yerleri eserlerini yaptıkları yerleri de gezmektir.

Paris aynı zamanda modernizmin başladığı bir kent. Çok sayıda tarihi olaylara tanıklık etmiş sahne olmuş, dünyada pek çok kent kendine Paris’i örnek almıştır.

Gece Eğlenceleri için tarihi nitelikli mekânları, hediyelik eşya dükkânları ve daha pek çok noktaları ile insanı büyüleyen kent. Dilerseniz Eyfel’e çıkın, dilerseniz Louvre müzesinde Mona Lisa tablosunu görün, dilerseniz Seinne Nehrinde bir tur yaparak tarihin içinden geçin.

Otobüsle Avrupa Turu kapsamında baştan başa tüm Avrupa turunda gezilecek başlıca şehirler arasında yer alan Paris'te bir gece konaklama yapılacaktır. Paris baştan başa yaklaşık 2 gün gezilecektir.

Anahtar kelimeler:

En uygun Paris gezisi,otobüsle Avrupa Fransa,otobüsle Avrupa turu,tüm Avrupa turu,büyük Avrupa turu,Avrupa turları,bayram tatili Avrupa turu,baştan başa Avrupa turu,otobüsle Avrupa,