Baştan başa 15 16 gün Avrupa turları otobüsle Fransa'nın başkenti Paris turu, eiffel kulesi ve pek çok gezilecek yer

Fransa'nın sembolü Paris

Fransa'nın sembolü Paris

Paris her yıl dünyanın en çok turist çeken şehri unvanını sürdürüyor. Her yıl Paris’i sayısı 50 milyon ile 80 milyon arasında değişen insan görmeye geliyor. Gezilip görülecek yer barındırma, turistik mekan açısından oldukça zengin olan Paris, bu özellikleri ile maddi zenginlik de oluşturuyor. 19. Yüzyılda Haussman ve III. Napoleon zamanında baştan imar edilen Paris, hem tarihi eserlerin hem de modernitenin başkenti. 

Tarihsel anlamda önemli, çünkü tarihi Louvre Müzesi pek çok tarihi sanatsal eserin ev sahipliğini yapıyor. Fransız İhtilaline ev sahipliği yapan Paris tarihi bir dönemeci gerçekleştiren bir şehir. Roma döneminden kalma eserlerden tutun, tüm ortaçağın izlerini, yeni çağın tüm yeniliklerini, şimdi ise modern yaşam tarzını simgeleyen öğeleri içinde barındırmasıyla tüm zamanlardan ışık tutuyor. Özellikle yabancıların hayranlıkla izlediği ve ziyaret ettiği Eyfel Kulesi, şairlere yazarlara ilham kaynağı olan Şanzelize Bulvarı ve Zafer Takı dünyanın en değerli tablosu Mona Lisa’ya ve diğer pek çok paha biçilemez eserlere ev sahipliği yapan Louvre Müzesi Paris’i Paris yapan kentsel mekanlar. 

Haydi Avrupa'ya ile Paris

Gençlik Otobüsü ile Baştan başa Avrupa'nın tüm şehirlerini gezen turlayan gençlerimiz en çok Paris'i beğendiklerini ifade ederler. 


Anahtar kelimeler:

Otobüsle Avrupa Turu, Baştan başa otobüsle Avrupa turu, 2019 otobüsle Avrupa turu, büyük Avrupa turu, 9 günlük bayram tatili Avrupa turu, Paris gezisi, Fransa turu, büyük Avrupa Turu, Otobüsle Avrupa Turu öğrenci, Avrupa turları

Makaleyi paylaş