Otobüsle baştan başa avrupa turları,italya gezisi,floransa gezisi,otobüsle italya turu

Floransa - Sanatın Dünyadaki Başkenti

Sanatın dünya başkenti - Floransa

İtalyanlar Firenze derler. Bizler Floransa… Avrupa Sanatının başkenti ya da kaynağı sıfatını tam olarak hak etmiş bir ortaçağ kentidir Floransa. Floransa’yı gezmek, Rönesans’ın doğuşuna da tanıklık etmektir bir bakıma. Toscana bölgesinin merkezinde yer alan ve Leonardo Da Vinci, Michalengelo, Raffaello , Dante, Galileo gibi yazar, bilim adamı, sanatçılara ilham kaynağı olan bu şehir, adım başı sanat kokan haliyle gezenleri kendine hayran bırakır.

Tabiri caizse; Kâbe, Müslümanlar için ne anlam ifade ediyorsa, Floransa da ressamlar ve heykeltıraşlar için o anlamı ifade eder. Gece vakti Signoria Meydanı zayıf ışıkların aydınlattığı Davud Heykelini izlerken sokak çalgıcılarından ünlü sanatçılardan ünlü konser salonlarında dinleyemeyeceğiniz müzikleri dinleyerek çok farklı duyguları yaşayacağınızdan emin olun.

Floransa gezilecek yerler

Floransa Sokaklarından yürürken bir zaman makinesine binmiş olarak kendinizi adeta ortaçağda bulduğunuzu düşünün. Arno Nehri’nin ikiye böldüğü ve 1300’lü yıllarda yapılan Vecchio Köprüsü’nün ise her iki yakayı birbirine bağladığı Floransa mistik havasıyla sizi cezbeder.

Doumo Katedrali ve kırmızı kubbesi adeta zamana meydan okuyarak sanki dün yapılmış gibi yeni ve sağlam yapısıyla ara sokaklardan birinden çıktığınızda sizi tüm heybetiyle selamlar. Uffizi Sanat Galerisi’ni gezmeden Floransa’dan çıkmak olmaz. Rönesans dönemi büyük sanatçılarının eserlerinin orijinalini bu galeri- müzede görüp kendinizi ayrıcalıklı hissedecek, sanata doyacaksınız.

Haydi Avrupa'ya ile Floransa

Otobüsle Büyük Avrupa Turu'na katılan gençlerimiz bu Gençlik Otobüsü ile sanata ve orta çağ eserlerine hayran kalırlar. Gezi programına Floransa'yı almayan her tur eksik kalacaktır. Floransa İtalya'nın en gözde kentlerinden biridir.

Floransa dünyada özellikle Rönesans dönemi takipçileri için sanatın başkenti olarak kabul edilir.

Anahtar kelimeler:

 

Otobüsle Avrupa Turu, Baştan başa otobüsle Avrupa turu, 2019 otobüsle Avrupa turu, büyük Avrupa turu, baştan başa italya turu, otobüsle italya turları, floransa turu, Avrupa turu öğrenci, tüm Avrupa turu, orta Avrupa Turu

Makaleyi paylaş