Otobüsle Avrupa turu gezilecek en iyi 10 yer

Avrupa'da gezilecek en güzel 10 yer

Avrupa'da gezilecek en güzel 10 yer

Haydi Avrupa'ya ile Otobüsle Büyük Avrupa Turunda gezilecek en güzel 10 yeri belirledik. Büyük Avrupa Turu için görmeden gelme diyeceğimiz tavsiye ve önerilerimiz.

1-      Atatürk’ün Evi..

Tabi ki ilk sırayı Atamızın Selanik’teki evi alıyor. Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bugün Yunanistan topraklarında kalan Selanik’teki çocukluğunu geçirdiği ve büyüdüğü ev müze olarak kullanılıyor. 2 katlı bu ev özellikle 10 Kasım tarihlerinde ziyaretçilerle dolup taşıyor.


 2-      Prag Meydanı

Kafka’nın şehri, Ortaçağ’ın masalsı ve romantik şehri Prag; aynı zamanda Çek Cumhuriyeti’nin de başkenti. Prag’da gezilecek çok yer var ama en popüler olan sanırım Saat Kulesinin de içinde bulunduğu Şehir Meydanı


 3-      Amsterdam Kanalları

Hollanda’nın Başkenti Amsterdam Atlas okyanusu kıyısında İlginç mimariye sahip evleri binaları bulunan ve kanallar ile çevrili adalardan oluşan bir şehir. Kuzey’in Venedik’i diyebileceğimiz ve bu kanallarda gondol turu ile gezmenin mümkün olduğu Amsterdam gezimizin incisi. Amsterdam hakkında daha geniş bilgiye sahip olmak için tıklayınız.


 4-      Brugge

Belçika’nın yine Atlas Okyanusu kıyısında Romantik şehirlerinden. Kanalları ve Çikolatası ile ünlü bu şehir, gezginlerin de favorisi. Ortaçağ’dan kalma barok mimarisi ile inşa edilmiş tuğlalı binaları ve çiçekleri ile Brugge tam bir açık haza müzesi.  Brugge hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için tıklayınız...


 5-      Eyfel Kulesi ve Zafer Takı –Paris

Fransa’nın Başkenti Paris için iki sembolik yapı sayılabilir Birisi Eyfel Kulesi diğer Zafer Tak’ı. Biz karar veremedik hangisi daha güzel ve gösterişli. Eyfel Kulesi dünyanın en çok fotoğraflanan yeri, heybeti ve estetiği ile göz kamaştırıyor. Ama aynı özelliklerde Napoleon tarafından yaptırılan bir de Zafer Tak’ı var.


 6-      Barceloneta

İspanya’nın Barcelona kentinde bulunan Barcelona sahili Barcelonate her yıl milyonlarca turisti kendine çeken Akdeniz’in en güzel ve popüler plajlarından biri. Barcelona’ya yazın gidip de Barceloneta’yi göremeden, denize girmeden gelmek olmaz. Barcelona hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için tıklaynız


 7-      Pisa

Artık Pisa’ya gidip, Pisadan daha ilginç gelen Pisa önünde fotoğraf çektirirken eliyle parmağıyla Pisa’yı düzeltmeye çalışan insanları göreceğimiz Pisa Kulesi. Eğik durması nedeniyle ve mimari tasarımı ile her yıl milyonlarca insan Pisa’ya akın ediyor.


 8-      Floransa müzeleri

Rönesans Dönemi ve sonrasının meşhur bilim adamları ve sanatçılarının eserlerini görebileceğiniz Galileo Müzesi, Galleria dell’Accademia, Floransa Katedrali, Floransa’yı Floransa yapan mekanlar. Floransa'da çok fazla müze ve benzeri sanat ve sanat tarihi meraklıları için mekanlar mevcutken, müzelere gitmeden önce sıra beklemeyi göze almanız gerekir. 


 9-      Collesium ve Pantheon – Roma

Roma’nın en meşhur 2 eseri de yine Otobüsle Avrupa Turumuzun önemli uğrak yerlerinden İlk olarak Roma Gladyatörlerini izlemeye gelenlerin Colessum’u, diğeri de Hristiyanlık öncesi Tapınak olarak yapılan ve sonra Kiliseye çevrilen Roma Krallarının ve meşhur sanatçıların mezarlarının bulunduğu dünyanın bilinen en eski kubbeli yapısı Pantheon..


10-   Bled Gölü

Görenlere huzur ve dinginlik veren Ortasındaki ada ile yine görenlere hayranlık uyandıran Bled Gölü. Slovenya’nın Başkenti Lübyana’ya yakın yerde bulunan bir doğa harikası. Blea Gölü etrafında bağdaş kurup gölün sakinliğini ve tablo gibi uzanan etrafını izledikçe huzur bulacaksınız. 


Otobüsle Büyük Avrupa Turunun detaylarını öğrenmek ve bu tura başvurmak istiyorsanız TIKLAYINIZ

Dubai turu için detaylı bilgiye sahip olmak için 2021 Dubai Turu sayfamızı ziyaret ediniz.

Yurt dışı diğer turlarımız için Otobüsle Avrupa Turu sayfamızı ziyaret ediniz.

Gençlere yönelik yurt içi turlarımız için Mavi Yolculuklar ve Kamp turları sayfamızı ziyaret ediniz.

Bu sitede başka gezilecek görülecek yerler için ana sayfamızı ziyaret ediniz.


Anahtar Kelimeler:

Avrupa'nın en güzel 10 yeri, Avrupa'nın en güzel yerleri, Avrupayı gezenlere tavsiye, Avrupa'da gezilecek yerler, büyük Avrupa turu tavsiye, Avrupa turu öneri, Avrupa turu yorum, büyük Avrupa turu,tüm Avrupa turu, Avrupa Turu, Mini Avrupa turu

Makaleyi paylaş