Kılıçlar Ailesi

Kılıçlar Ailesi
Konya

Mustafa - Banu Kılıçlar:

Kızlarım Elif ve Ece'ye Avrupa Turu söz vermem üzerine Haydi Avrupa'ya ekibiyle tanıştım. Tur günü gelip de üzerinde Haydi Avrupa'ya logolu otobüsü görünce heyecanlandığımı söylemeliyim. Özenle hazırlanmış tur programı, ve özenle bir araya getirilmiş grup arkadaşları için ne kadar teşekkür etsek azdır.

Her gün yeni bir ülke görmek, her gün yeni bir şehirde uyanmak inanılmaz bir duyguydu.

Ayrıca tur boyunca bize anlatımlarda bulunan Rehberimiz Erhan Bey'e Fotoğrafları ile anılarımızı süsleyen Hüseyin kardeşimize, ve yaklaşık 11 bin km yol kat eden kaptanlarımız Bülent ve Hasan Beylere de sonsuz teşekkürler.

Koordinatörümüz Kemal Bey; bu sayfa burda kapanmayacak, daha farklı birlikteliklerde ve turlarda görüşmek ümidiyle...

Ece ve Görkem Kılıçlar:

Bu tura çıkacağımızı öğrendiğimizden beri bu günleri iple çektim. Gemi turu mu yoksa otobüsle Avrupa turu mu diye kararsız kaldığımızda daha fazla ülke görmek ve Paris'i görmek için otobüsle Avrupa turu olsun istedik. İyi ki bu yönde bir karar vermişiz. Çünkü gerçekten güzel günlerimiz oldu. Gruptaki herkes çok iyi insanlardı. Aksaklık olduysa da ben biz bunları hiç fark etmedik. Yorucuydu ama yorulmaya sonuna kadar değer bir turdu.

Bu turdan çok şey öğrendim. Farklı kültürleri tanıdık, Eeuro - TL çevirmeyi öğrendik :) En büyük katkısı belki de bize şu oldu: İlerde Avrupa turuna çıkarsak artık nerelere gideceğimizi çok iyi biliyoruz :)

Lütfiye - Halim Bayrakçı

Lütfiye - Halim Bayrakçı
Konya

Öncelikle hayatımızda yaptığımız en güzel şeylerden biri oldu bu tur. "Otobüsle Avrupa mı gezilir" diyenlere kulaklarımızı tıkadık, valizimizi toplamaya hazırladık, ve harika bir 18 gün geçirdik.

1 günde 3 ülke geçip bundan normal bir şeymiş gibi bahsede bildiğimiz an, Eyfel Kulesi önünde çimlere uzandığımız an, Barselona'da La Baqueria Pazarında meyve sularını içmeye doyamadığımız an, kilometrelerce yürüyüp yorgunluktan ölürken, evimize (otobüsümüze) döndüğümüz an, Bled Gölü kenarında piknik yaptığımız an, 1. Evlilik yıl dönümümüzü otobüste dans ederek hep birlikte kutladığımız an, şişen ayaklarımıza kahkaha atarak baktığımız an, birbirimize her ülkede seni seviyorum dediğimiz an, ve unutamayacağımız biriktirdiğimiz bir sürü anılar.

Öyle güzel insanlar tanıdık ve öyle güzel dostluklar kurduk ki iyi ki gelmişiz. Çok güldük, çok gördük, çok eğlendik.

Tüm emekleriniz için, bu güzel ve eğlenceli tur için, Kem Bey'e ve Erhan Abimize çok teşekkür ediyoruz. Sizleri ve ailemiz olan otobüsümüzü çok özleyeceğiz.

Güzel hatırlamak ve hatırlanmak dileği ile... Kuzey Avrupa Turunda tekrar buluşacağız.

@2gezgindoktor 'dan sevgilerle...

Eda Kılınç - Ferhan Bakkaloğlu

Eda Kılınç - Ferhan Bakkaloğlu
Bandırma

Acaba nereye gitsek diye karar veremeyip, en son “Hadi hepsini görelim bir fikir sahibi oluruz, ” Beğendiğimiz yerlere sonra ayrıca gideriz, fikriyle başladığımız turu bugün bitiriyoruz. Güleryüz olsun, ilgi olsun, hep yanımızda olan ve bizi önemseyen “big boss” Kemal ve planlama ile tekne turlarımızın ziyaretlerimizin rezervasyonlarını düzenleyen rehberimize çok teşekkür ediyoruz.
Bu geziyi tek cümle ile ifade etmek gerekirse kesinlikle şu cümle olurdu:
Bu yaşımıza kadar kendimiz için yaptığımız en güzel yatırım buydu. İyi ki katıldık, iyi ki vardınız…

Elif Bozkurt

Elif Bozkurt
İzmir

Öncelikle bu tuta tek başıma geldiğimi söylemem gerek. Bir sürü endişelerle katıldığım bu turda böyle güzel insanlar tanıyıp böyle
iyi arkadaşlıklar kurup, kendimi büyük bir ailenin parçası gibi hissettim.

Yeri geldi kilometrelerce yürüdük, yeri geldi otobüste her şekle girip uyuduk. Acısı ve tatlısıyla çok güzel bir tatildi. Hayatım boyunca unutamayacağım anılar biriktirdim. Birbirini tanımayan 50 farklı insan birbirinin her halini 7/24 birlikte vakit geçirerek görmüş tanımış oldu.

Samimiyet dolu ve çantalarla dolu otobüsümüz evimiz oldu. Her koşulda her zaman yanımızda olan tur sorumlumuz Kemal Bey'e, asla enerjisini kaybetmeyen rehberimiz Erhan Bey'e çantalarımızı koyup çıkarmamıza yardımcı olan bizlerden sıcak su servisini esirgemeyen kaptanlarımıza çok teşekkür ediyorum.

Her şey çok güzeldi, sizleri ve bu güzel tatili unutmayacağım. Haydi Avrupa'ya (kalp kalp kalp :)

Didar Akkeser

Didar Akkeser
Mersin

Kemal abi varsa o turda hayatınızın en güzel 17 gününü geçireceğiniz garanti. Birbirinden güzel yerleri görmenin yani sıra nerede ne yenir, fotoğraf hangi noktada en iyi çekilir gibi ayrıntıların bile tek tek söylendiği bir tur düşünün.

Her gün başka bir ülkenin en güzel şehirlerinde uyanacağınız gerçekleri hayal kadar güzel yaşayacağınız 17 koca gün.

Otelleri, otobüs yolculuğuyla her şey sizin için düşünülmüş programlanmış. Gündüzüyle gecesiyle Avrupa'nın başkentlerini gezmek istiyorsanız o zaman size 2 kelime; Haydi Avrupa'ya.

Bu arada Kuzey Avrupa Turunu sabırsızlıkla bekliyoruz Haydi Avrupa'ya yetkilileri!

instagram.com/akkeserdidar

Alp - Dila ATILGAN

Alp - Dila ATILGAN
İZMİR

İnanılmaz keyifli, her an ne ile karşılaşacağımızı bilmeden yaşamak çok güzeldi... Daha önce hiç görmediğimiz insanlarla aile gibi olduk. Birlikte yedik, birlikte içtik, gezdik, tozduk. Bazen kaybolduk, uyuduk, uyandık, yemeğimizi suyumuzu paylaştık. İlk defa çıkanlar için hızlı ve güzel bir tecrübe. Kardeşimle geldim ve 18'ine Monaco - Monte Carlo'da girdi, hep beraber kutladık ve unutulmaz bir anı oldu bizim için. Kemal Bey'e tüm emekleri için teşekkür ediyoruz. - Tekrar görüşmek üzere ;)

Merve - Hüseyin TOMRUK

Merve - Hüseyin TOMRUK
ANKARA

Otobüsle Avrupa turu...

Bi daha mı?

Önerir misin ?

- KESİNLİKLE EVET

- KESİNLİKLE ÖNERİRİM

Uzun uzun anlatmaya gerek yok... Fotoğraflar anlatıyor... :)

Gülcihan Öztürk

Gülcihan Öztürk
İstanbul

Otobüsle iller arası bile yolculuk yapmayı sevmeyen biri olarak Avrupa'yı baştan başa gezmek benim için çılgınlıktı. Arkadaşlarımın ısrarlı ricaları üzerine :) yola çıktım. Her ne kadar uzun bir yolculuk olsa da gerek otobüs içinde gerekse ülkeler arasında yapılan bu geziler çok tatlı ve anlamlı oldu benim için. Unutmayacağım bu gezi için ayrıca verilen her türlü emek için Haydi Avrupa'ya ekibine teşekkür ediyorum...

Cansu BİNGÖL

Cansu BİNGÖL
İstanbul

Otobüsle Avrupa Turu uzun zamandır hayalimdi. Sonunda en çok görmek istediğim ülkeleri görebileceğim için mutluyum. Uzun süre araştırıp sonunda Haydi Avrupa'ya turuna rastladım. Ve bu ekiple tura çıktığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Çok güzel insanlar tanıyıp harika arkadaşlıklar edindim. Bu kadar çok ülkeyi bu kadar kısa sürede gezip görebilmek çok farklı ve güzel bir deneyim oldu.

Bu aynı zamanda en uzun otobüs yolculuğum oldu. Sonuç olarak hiç unutamayacağım yorgunluğuyla, her şeyiyle yaşadığım deneyimleri yıllarca anlatacağım muhteşem bir tecrübe oldu benim için. Tüm emeklerinden dolayı umutlarımızı boşa çıkarmamak adına elinden gelen her şeyi yapıp, bizi bu yola çıkaran Kemal abimize çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsın Kemal Abi...

Gezi ile ilgili yorumlarım, gezdiğim gördüğüm yerler ve daha fazlası @kitapobezi instagram sayfamda.

Ayça Eren - Galip Çalayır

Ayça Eren - Galip Çalayır
İstanbul

Avrupa'yı baştan başa gezme hayalimiz hep vardı. Ama tek başımıza mı yoksa bir grup eşliğinde otobüsle mi diye düşünürken karşımıza Haydi Avrupa'ya çıktı. Başta fiyatın diğer turlara göre çok uygun olması tereddüde neden olsa da konuşunca endişelerimizin yersiz olduğuna hükmettik ve yola çıktık. Yeri geldi uzun yollar geçtik, yeri geldi otobüste uyuduk, ama harika deneyimlere sahip olduk.
Her gün başka bir şehirde uyanmanın bir çok yeri ilk defa görmenin keyfi ve heyecanı paha biçilmez. Seyehat etmek her zaman güzeldir ama bunu bu güzel insanlarla yapmak bizim için büyük bir şanstı. Yolumuz bugün bittiğinde geriye bir çok güzel anı harika dostluklar kalacak. Biz bir aile olduk, otobüs de evimiz...:)