Büyük Avrupa turu - Haydi Avrupa'ya

Büyük Avrupa Turu

Otobüsle Büyük Avrupa Turu nedir?

Otobüsle Büyük Avrupa Turu nedir? Büyük Avrupa Turu, nasıl bir organizasyon, nasıl bir tur, nasıl bir program? Haydi Avrupa’ya ile Büyük Avrupa Turu: 18 günde; 18 ülke ve 25 şehir gezmek… Hayatınızın en farklı ve en güzel deneyimi olmaya aday bu program hakkında her şey!

Büyük Avrupa Turu, ister otobüsle yapılsın, ister trenle yapılsın, ister uçakla yapılsın, Avrupa’nın tamamına yakın kısmını tek seferde gezmektir.

Avrupa’nın hemen neredeyse görülmeye değer her yerini gezdiğinizde Büyük Avrupa Turunu gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Trenle Avrupa turu…

Büyük Avrupa turunu trenle gerçekleştiren interrail sistemi ayrı bir başlıkla ele alınması gerekse de, yaklaşık 10 bin km yol ve 15 günü bulan trenle yolculuk sırasında ihtiyaçlarınızı içine koyduğunuz çantanız sizi zorlayacaktır. Çünkü tren – otel arası çantanızı sürekli yanınızda taşımanız gerekmektedir. Trenle yolculuk yapmanın keyfinin de ayrı bir güzel olduğu kabul edilir. Ancak pratikte zahmet içeren bir programdır…

Uçakla Avrupa turu…

Ama uçakla büyük Avrupa Turunu gerçekleştirmenin pratikte çok zor olduğunu kabul etsek de gerçekleştirenler elbette ki var. Uçakla büyük Avrupa turuna çıkmanın çok da işlevsel ya da rahat olduğunu da söylemek zor.

Çünkü Avrupa şehirleri ve birbirine yakındır ve Avrupa ülkelerinin yüz ölçümleri küçüktür. Örneğin Türkiye’de İzmir’den Manisa’ya gitmek, Kocaeli’nden İstanbul’a gitmek, ya da Bursa’dan Eskişehir’e gitmek için uçak kullanmanız gerekmez. Aynı bunun gibi düşünebilirsiniz Avrupa Turunda uçak kullanmayı.

Türkiye’den Büyük Avrupa Turuna çıktığınızda kapıdan geçtiğiniz anda Avrupa Turu başlar ve balkanlarda göreceğiniz pek çok yeri uçak kullandığınız zaman aynı anda göremeyeceksiniz ve bu da Büyük Avrupa turuna dahil olmamış olacak.

Otobüsle Büyük Avrupa Turu yapmak ?

Büyük Avrupa turu yapmanın en ekonomik ve en pratik yolu otobüsle gerçekleştirmektir. Otobüsle Büyük Avrupa turuna çıktığınızda kat edilen mesafeleri gezerek kat ettiğiniz için otobüsle yolculuk yapmak size yük olmayacaktır.

Sosyal bir faaliyet:

Otobüsle büyük Avrupa Turu yapmak; hem Avrupa ülkelerinin gezilmeye değer her yerini gezmek demek olduğu gibi, hem de sosyal bir faaliyettir. Bir katılımcımızın ifadesiyle; “otobüs evimiz oluyor, içindekiler de ailemiz”… 

Otobüste sizinle aynı amaçlarla yola çıkmış bir grup insanlarla ekmeğinizi bölüşüyor, şehir meydanında aynı çeşmeden su içiyor, aynı duyguları hissediyor, aynı fotoğraf karelerine giriyor, aynı hatıralara sahip oluyorsunuz.

Her anın tadını çıkarmak

Otobüsle Büyük Avrupa Turu yaparken her anın keyfini çıkarıyorsunuz… Örneğin Almanya’da Köln kentine giderken yolda Almanya’nın sık ve gür ormanlarını görüyorsunuz. Frankfurt ve Nürnberg kentlerinde mola veriyorsunuz. Yolda gelip geçen gurbetçilerimizin TR plakasını gördüklerinde korna seslerine şahit olup otobüsünüze konvoy olduklarını görüyorsunuz.

Uzun yolculuklara dayanamam diyorsanız, o yolculuk sırasında çekmiş olduğunuz fotoğraflara bakarak veya onları paylaşarak zaman geçirebilirsiniz. Öyle bir sohbete dalıyorsunuz ki “aaaa, geldik mi”, ya da “keşke hemen varmasaydık, sohbetimiz yarım kaldı” diyebiliyorsunuz. Uzun yolculukların yolculuk olmaktan çıkıp bir sonraki şehre bir nevi hazırlık olduğunu anlıyorsunuz. 

Otobüsle Büyük Avrupa turu yapmak demek, 18 günün her dakikasını değerlendirmek ve hiçbir anı boşa geçirmemek olduğunu fark ediyorsunuz.

Eğlenceli bir şey…

Büyük Avrupa Turu sadece gezmek ve sadece bir sosyal ortam veya her ikisi de bir de demek değildir. Aynı zamanda eğlenceye yelken açmak demektir. Eğlenceli bir otobüste eğlenceli bir yolculukla eğlenceli bir rota çizmek demektir. Eğlenceli, çünkü; arkadaşlarınızla birlikte yeni ortamlarda sayamayacağınız güzel hatıralarınız olacak. 

Eğlenceli, çünkü; akşamları özgürlüğün tadını sonuna kadar hissedeceğiniz yabancı şehrin sokakları ve mekanları size bunu sunacak. Eğlenceli, çünkü; birlikte gezdiğiniz arkadaşlarınızla eğlenmek ve mutlu olmak için bir çok nedeniniz olacak.

Kültür programı

Büyük Avrupa Turu yapmak sadece gezi, sadece sosyal bir faaliyet, sadece eğlenmek ya da hepsi birden de demek değildir. 

Otobüsle Büyük Avrupa Turu yapmak demek Barok Sanat akımını, Rönesans sanat akımını, gotik sanat akımını, neo klasik sanat akımını yerinde görmek, adını hep duyduğunuz ama görmediğiniz sembolik binaları yerinde görmek, sanat tarihini yerinde öğrenmek, yabancı kültürleri ve yaşam tarzlarını yerinde görmek, tam bir kültür organizasyonun baş aktörü olmak demektir.

Otobüsle Avrupa Turu yapmak tüm bunların hepsini aynı anda yapmak, aynı anda yaşamak ve deneyimlemektir.

Haydi Avrupa’ya katılan herkese bu imkanı sunuyor. Gerek seçtiği otellerle, gerek konforlu otobüsleriyle ve gerekse tecrübeli ekibiyle tam anlamıyla Büyük Avrupa turları organizasyonlarının mimarlığını yapıyor.

2022’de geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu yılda da Avrupa’yı baştan başa gezmek ve turlamak için Haydi Avrupa’ya…

Dubai turu için detaylı bilgiye sahip olmak için 2022 Dubai Turu sayfamızı ziyaret ediniz.

Yurt dışı diğer turlarımız için Otobüsle Avrupa Turu sayfamızı ziyaret ediniz.

Gençlere yönelik yurt içi turlarımız için Mavi Yolculuklar ve Kamp turları sayfamızı ziyaret ediniz.

Bu sitede başka gezilecek görülecek yerler için ana sayfamızı ziyaret ediniz.


Anahtar kelimeler:

Büyük Avrupa turu, otobüsle büyük Avrupa turu, Otobüsle Avrupa turu, baştan başa Avrupa turu, 2022 Avrupa turları, Avrupa Turları, otobüsle Avrupa Turu yorum, Haydi Avrupa'ya, Tüm Avrupa turu, Otobüsle Büyük Avrupa Turu nedir

Makaleyi paylaş